Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Tydzień św. Krzysztofa

20-07-2009, kategoria Informacje

Tydzień św. Krzysztofa
19 – 26 VII 2009


(przygotowany przez MIVA Polska z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców) pod hasłem:

„KIEROWCY SOLIDARNI Z MISJONARZAMI”


Co roku w tygodniu, w którym przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych tj. 25 lipca, obchodzony jest w Polsce Tydzień Świętego Krzysztofa. Tegoroczna edycja przypada od 19 do 26 lipca „Kierowcy solidarni z misjonarzami” to hasło tegorocznego Tygodnia Św. Krzysztofa, przygotowanego przez MIVA Polska - środki transportu dla misjonarzy, z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców. Tydzień św. Krzysztofa to apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar na misyjne środki transportu, zgodnie z hasłem przewodnim MIVA: Podaruj „1 grosz za 1 km przejechany bez wypadku”. Takie ofiary najczęściej są składane podczas poświecenia pojazdów. Tydzień św. Krzysztofa to także właściwy czas, by zastanowić się nad swoim zachowaniem za kierownicą - zacząć jeździć rozważniej i bezpieczniej. Akcja ta jest prowadzona w nawiązaniu do ogólnopolskiego programu duszpasterskiego, aby „otoczyć życie na naszych drogach”


19.07.2009 r. (niedziela)
Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie
(ul. Ostrobramska 72)
- godz. 12.00 - uroczysta Msza Święta w intencji kierowców i ich rodzin, a następnie poświęcenie pojazdów i konferencja prasowa: solidarność polskich kierowców z misjonarzami oraz festyn rodzin kierowców z udziałem KGP, KSP. Atrakcje przewidziane: miasteczko ruchu drogowego z konkursami dla dzieci; pokaz sprzętu policyjnego; piknik rodzinny. Wśród zaproszonych gości będą m.in. misjonarze, zawodnicy ORLEN Team z jego kapitanem Jackiem Czachorem, policjanci z BRD KGP i KSP.

25.07.2008 r. (sobota)
IV Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy - Dzień św. Krzysztofa

- godz.10.00 - 12.00 - Rondo Dmowskiego - Warszawa - z WRD KSP (Warszawska Drogówka) – „Dzień bez mandatu…”. W tym dniu będą emitowane specjalne spoty radiowe przypominające o bezpiecznej jeździe.

26.07.2009 r. (niedziela)
Sanktuarium Maryjne w Rychwałdzkie
(koło Żywca) Do Rychwałdzkiego Sanktuarium Maryjnego już po raz 11-y z okazji wspomnienia św. Krzysztofa - patrona kierowców pielgrzymują pracownicy WORD – w Bielsko-Białej, egzaminatorzy, instruktorzy jazdy i kierowcy.
    O godz. 11.00 - Msza Święta za kierowców pod przewodnictwem J.E. bpa Tadeusza Rakoczego, Ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej z udziałem Prowincjała O. Jarosława Zachariasza – przełożonego Krakowskiej Prowincji Franciszkańskiej.
    - poświęcenie i przekazanie pojazdu dla misjonarzy. Pojazd ufundowany został przez NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz lokalne środowiska kierowców.
    Po Mszy św. odbędzie się tradycyjnie poświęcenie pojazdów oraz spotkanie zaproszonych gości z pracownikami WORD i instruktorami.

25 – 26.07.2009
60 – lecie MIVA Austria

Dyrektor MIVA Polska weźmie udział w uroczystościach 60-lecia MIVA Austria – partnerskiej organizacji dla MIVA Polska. Uroczystości te odbędą się w Stadl-Paura w Austrii, gdzie mieści się siedziba austriackiej organizacji, z której pomocy korzystało i ciągle korzystają polscy misjonarze na całym świecie.

Projekty MIVA Polska w 2008.
W roku 2008 MIVA Polska sfinansowała lub współfinansowała zakup pojazdów w 21 krajach świata.
8 motocykli
24 auta (przeważnie pojazdy terenowe)
24 rowery
1 barka (Brazylia na Amazonii)
1 quad (Madagaskar)
Najwięcej pojazdów powędrowało do Zambii (3 auta i 6 rowerów), Papui Nowej Gwinei(3 auta i 1 motocykl), Ruanda(4 auta).
Łączna wartość zrealizowanych projektów to 462 680 Euro.
Kolejnych 28 projektów jest w trakcie realizacji (19 aut, 1 motocykl, 1 łódź i 12 rowerów, 2 konie).
27 projektów to prośby, które czekają na wsparcie. Międzyczasie do MIVA Polska wpływają nowe projekty.
Dla tych, którzy oferują swoją wielkoduszną pomoc dla polskich misjonarzy w zakresie środków transportu, MIVA Polska przygotowała Honorowe Karty „Przyjaciela MIVA Polska”, które można otrzymać pocztą.

Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze