Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Piekoszów w EuroDisneylandzie

22-06-2009, kategoria Aktualności

Piekoszów w EuroDisneylandzie


    Klasa IVb ze Szkoły Podstawowej w Piekoszowie reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego Finału konkursu "Bezpieczeństwo dla Wszystkich" Renault, który odbył się w miniony weekend w podparyskim Disneylandzie.

    Park EuroDisneyland Paris gościł autorów najlepszych prac plastycznych, promujących bezpieczeństwo na drodze, z siedmiu krajów - Francji, Portugalii, Meksyku, Bułgarii, Szwajcarii, Turcji i Polski. Nasz kraj reprezentowali uczniowie z klasy IVb klasy Szkoły Podstawowej w Piekoszowie, którzy zwyciężyli w polskiej edycji konkursu. Podczas pobytu we Francji polskie dzieci podziwiały prace przygotowane przez swoich rówieśników z innych krajów i zaprezentowały swoją pracę "Tu gra toczy się o życie", przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Beaty Snochowskiej i Marzanny Tyra, szkolnego koordynatora konkursu.

    Udział w konkursie był dla naszej klasy wielkim wyzwaniem. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie pracy plastycznej i programu artystycznego. Zdobyli dużo wiedzy, nauczyli się współpracować i współdziałać w zespole, a co najważniejsze, uwierzyli we własne siły i możliwości. Wyjazd do Paryża to dla nas wszystkich niezapomniana przygoda. Dla dzieci to piękna nagroda i wspaniałe, niepowtarzalne przeżycia, które na długo pozostaną w ich pamięci - mówią Beata Snochowska i Marzanna Tyra.

    Dzieci spędziły w Paryżu i EuroDisneylandzie trzy dni. Zobaczyły najpiękniejsze zabytki Paryża, płynąc statkiem po Sekwanie i obserwowały panoramę miasta z wieży Eiffla. Na dwa dni przeniosły się w niezwykły świat bajek Disneya, zaprzyjaźniając się z Myszką Miki i psem Pluto. Mnóstwo niezapomnianych wrażeń przyniosła jazda kolejką z filmu Indiana Jones i zanurzenie w wirtualnym oceanie w poszukiwaniu rybki Nemo.

    Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły", a udział w nim wzięła rekordowa liczba polskich szkół podstawowych. Plakat uczniów z Piekoszowa był najlepszy spośród ponad 2500 nadesłanych do konkursu prac i dał im przepustkę do finału krajowego, który odbył się w Warszawie. Dzięki fantastycznemu programowi artystycznemu zaprezentowanemu podczas finału krajowego, klasa z Piekoszowa pokonała sześciu konkurentów z innych szkół i w nagrodę wyjechała do Francji.

    Konkurs plastyczny jest częścią program edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla Wszystkich". Głównym założeniem programu jest edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. Dotychczas w programie wzięło udział prawie 10 milionów dzieci z 20 krajów. W Polsce program okazał się ogromnym sukcesem - w ciągu dziewięciu lat trafił do prawie 5000 szkół, wzięło w nim udział 642 000 dzieci.

Wszyscy uczestnicy spotkania w EuroDisneylandzie.


Zwycięzcy z Polski.
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze