Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

SPOŁECZNA RADA BRD PODSUMOWUJE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BwRD W REGIONIE SIEDLECKIM

15-06-2009, kategoria Aktualności

SPOŁECZNA RADA BRD PODSUMOWUJE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BwRD W REGIONIE SIEDLECKIM


    4 czerwca br., na posiedzeniu Społecznej Rady BRD w Siedlcach, podsumowano działania związane z organizacją eliminacji powiatowych i rejonowych Ogólnopolskiego Turnieju BwRD w regionie siedleckim. Spotkanie prowadził Przewodniczący Rady, Jacek Kobyliński, dyrektor WORD Siedlce. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz samorządowych z 6 powiatów, komend powiatowych policji, wizytatorzy KO Delegatury w Siedlcach z dyrektor Joanną Kaniuk, nadk. Robert Lenartowicz i mł. asp. Janusz Cabaj z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w Siedlcach WRDKWP w Radomiu.

    Po obejrzeniu prezentacji przedstawiającej zestawienia liczbowe i procentowe udziału szkół z rejonu w eliminacjach turniejowych, rozpoczęłaq się dyskusja.

 • Przewodniczący Rady wysoko ocenił organizację eliminacji powiatowych, ogromny wkład pracy i zaangażowanie członków Powiatowych Zespołów BRD. Nie krył zadowolenia z masowego udziału szkół, wzrastającego poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, o czym świadczy kolejność miejsc, jakie zajmują w eliminacjach wojewódzkich.
  Powszechny udział szkół w turnieju występuje w powiatach:

  • węgrowskim - z 14 gimnazjów do eliminacji przystąpiło 13

  • łosickim - z 9 gimnazjów w powiecie 8 brało udział

  • sokołowskim - z 11 - 10

  • siedleckim - z 29 - 28.


  W dyskusji członkowie Rady i zaproszeni goście podkreślali:


 • Andrzej Wojtowicz, opiekun drużyny z Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach reprezentującej region siedlecki w Radomiu, podkreślił wzrost poziomu przygotowania uczniów. Zdaniem A. Wojtowicza istnieje potrzeba budowy miasteczka ruchu drogowego w Siedlcach, ponieważ nasza młodzież nie ma gdzie ćwiczyć i niepotrzebnie przeżywa stres na eliminacjach wojewódzkich.

 • Jacek Kobyliński przyznał, że na temat budowy miasteczek ruchu drogowego były sprzeczne opinie i to sprawiło, że w Siedlcach nie ma takiego miejsca, gdzie można ćwiczyć jazdę rowerem. Należy się zastanowić, czy nie utworzyć go przy WORD.

 • Nadkom. Robert Lenartowicz poparł wniosek Andrzeja Wojtowicza, wyjaśniając, że miasteczko ruchu drogowego jest doskonałym miejscem do szkolenia dzieci. Można w nim zagęścić ruch poprzez wprowadzenie ruchu pieszych. Każdy rodzaj szkolenia jest lepszy od jego braku, stwierdził.

 • Grażyna Binduła, dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni, zgłosiła propozycję zmiany w regulaminie Turnieju. Jej zdaniem powinno się zamieścić przykładowe tory jazdy w miasteczku, żeby można było je z dziećmi przećwiczyć.

    W dyskusji zgodnie potwierdzono dobrą organizację eliminacji na poziomie powiatowym i rejonowym oraz rolę, jaką w motywowaniu drużyn odgrywają nagrody fundowane przez WORD w Siedlcach.

Podsumowanie

    Tegoroczne wyniki wskazują, że w regionie siedleckim w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych, jeśli chodzi o liczbowy udział szkół w turnieju sięgnęliśmy szczytu. W przyszłym roku powinniśmy zatroszczyć się o utrzymanie tego poziomu, szersze działania natomiast należy skierować do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

    Żeby usprawnić pracę zespołów oceniających, należy przygotować uczniów do umiejętności rozwiązywania komputerowych testów z przepisów ruchu drogowego.

    Na zakończenie Jacek Kobyliński, Przewodniczący Społecznej Rady BRD, podziękował członkom Powiatowych Zespołów BRD za wkład pracy, osobiste zaangażowanie, dzięki czemu można było sprawnie przeprowadzić eliminacje.

Członkowie Rady przed rozpoczęciem obrad.


Podziękowanie odbiera Joanna Kaniuk, dyrektor KO Delegatury w Siedlcach.


Przedstawiciele powiatu łosickiego i mińskiego.


Przedstawiciele siedleckiej policji.


Przewodniczący Jacek Kobyliński otwiera obrady.


Nagrody wręcza Przewodniczący Jacek Kobyliński.


Wizytatorzy KO Delegatury w Siedlcach.
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze