Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Warsztaty profilaktyczne w kinach

13-05-2009, kategoria Aktualności - PoradyWarsztaty profilaktyczne w kinachCentrum Filmowe HELIOS S.A. chciałoby zachęcić Państwa do udziału w programie

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

,
który powstał przy współpracy Działu Organizacji Widowni Centrum Filmowego Helios w Łodzi i Działu Profilaktyki Straży Miejskiej w Łodzi.

    Warsztaty Profilaktyczne uzyskały pozytywną opinię pedagogów szkolnych, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców oraz samej młodzieży.

    Współczesny świat niesie wiele zagrożeń oraz niebezpieczeństw, z którymi spotyka się na co dzień młody człowiek. Bardzo rzadko potrafi on pokonać problemy wynikające z nieświadomości, jakie niesie zażywanie narkotyków (coraz łatwiej dostępnych), alkoholu (coraz niższy próg wiekowy), wszechobecna agresja (słowna, fizyczna, psychiczna…), niewłaściwe korzystanie z internetu, ufność wobec obcych oraz wiele innych zagrożeń. Udział w Warsztatach Profilaktycznych pomaga rodzicom, nauczycielom, pedagogom oraz przede wszystkim młodzieży te zagrożenia dostrzec i uświadomić sobie.

W ramach tych zajęć proponujemy cykle:

- dla szkół podstawowych
BEZPIECZEŃSTWO W DOMU, SZKOLE I NA ULICY

- dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
PRZECIWDZIAŁANIE AGRESJI
PRZECIWDZIAŁANIE NARKOMANII
PRZECIWDZIAŁANIE PROSTYTUCJI WŚRÓD NIELETNICH

Warsztaty Profilaktyczne składają się z:

- wykładu (15-20 min.) prowadzonego przez pracownika Straży Miejskiej lub pracownika Policji, który omawia aspekty prawne poruszanego problemu
- projekcji filmowej, która ilustruje poruszane w wykładzie tematy
- oceny i analizy zagadnienia dokonanej przez psychologa (dot. agresji).

    W Łodzi program ten objęty jest patronatem przez Kuratorium Oświaty, a uczestnictwo w Warsztatach Profilaktycznych kończy się otrzymaniem CERTYFIKATU wystawionego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi ,C.F. Helios oraz Straż Miejska w Łodzi.

Centrum Filmowe HELIOS, Straż Miejska i Policja zastrzegają sobie prawo do realizacji programu WARSZTATY PROFILAKTYCZNE w wybranych kinach CF HELIOS i KINOPLEXU.
Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (0-42) 632 35 87 wewn. 12, lub e-mail: j.wojcikiewicz@heliosnet.pl w godz. od 8.00 do 16.00Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze