Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Nie będzie prawa jazdy dla 16-latków

02-05-2009, kategoria Aktualności

Projekt ustawy o kierujących pojazdami jest gotowy, by trafić pod obrady rządu. Wiadomo już np., że nie będzie prawa jazdy dostępnego dla 16-latków.

- To dobrze, że Ministerstwo Infrastruktury wycofało się z tego pomysłu. Dzisiejsza młodzież w tym wieku ma ogromne poczucie wolności i jest niedojrzała emocjonalnie. Poza tym to ludzie niepełnoletni, nie wiadomo więc, jak wyglądałaby ich odpowiedzialność karna za przestępstwa na drodze - powiedział "Rzeczpospolitej Andrzej Grzegorczyk z sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zielony listek na szybach i zakaz pracy zawodowo za kierownicą. Dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym spowodują, że dwuletni okres próby będzie wydłużany. Kierowca zaś trafi na kurs reedukacyjny. Po trzecim wykroczeniu (taki sam skutek będzie miało popełnienie jednego przestępstwa drogowego) młody kierowca straci prawo jazdy. - To surowe przepisy, ale naprawdę konieczne. Szkolenie i egzamin to tylko wstęp do bycia kierowcą. Doświadczenie zdobywa się na drodze. Na początku trzeba na niej szczególnie uważać - ocenia Jakub Werner, prowadzący ośrodek szkolenia na Podkarpaciu.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze