Nauczyciele » Sylwetki
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Siedleckie - Sterdynia: Grażyna Binduła

26.03.2009, kategoria Sylwetki

GRAŻYNA BINDUŁA
DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W STERDYNI

    Pani Grażyna Binduła jest nauczycielem dyplomowanym. Od 32 lat jako nauczyciel techniki, później informatyki wdraża z powodzeniem liczne projekty w zakresie wychowania komunikacyjnego. W latach 1985 - 2005 pełniła funkcję nauczyciela doradcy metodycznego. Jest autorką ponad 40 publikacji, opracowań i programów kursów dla nauczycieli.

    Utworzyła, we współpracy z umiejętnie pozyskanymi sponsorami, szkolną pracownię multimedialną BRD.

    Z powodzeniem organizuje gminne i powiatowe turnieje BRD we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach.

    Uczniowie, z którymi pracuje osiągają sukcesy w licznych konkursach związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

    Z Jej inicjatywy corocznie w październiku odbywa się szkolny dzień BRD, "Europejski Dzień Bezpieczeństwa Drogowego" oraz "Dzień poświęcony ofiarom wypadków ". Organizowane są spotkania z policjantami, władzami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach.

    Pani Grażyna Binduła jest aktywnym członkiem Społecznej Rady BRD działającej przy WORD Siedlce. Z Jej inicjatywy w roku szkolnym 2007/2008 w Zespole Szkół w Sterdyni odbyła się powiatowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym zorganizowana dla dyrektorów szkół i koordynatorów BRD z powiatu sokołowskiego.

    Pani Grażyna Binduła we wszystkich swoich działaniach w zakresie Brd współpracuje z Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach, Ośrodkiem Szkolenia Kierowców "Czerkas" w Sokołowie Podlaskim, samorządem lokalnym.

    Swoją postawą i zaangażowaniem w poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyróżnia się w środowisku oświatowym powiatu sokołowskiego.

     Za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w kształtowanie postaw uczestników ruchu drogowego - w 2009 roku Społeczna Rada BRD przyznała Pani Grażynie Binduła wyróżnienie "Za zasługi dla bezpieczeństwa ruchu drogowego".Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze