Nauczyciele » Sylwetki
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Warszawa: Krzysztof Knyż

05.03.2009, kategoria Sylwetki

Warszawa: Krzysztof Knyż    Krzysztof Knyż, kierownik Biura ds. Bezpieczeństwa Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, od wielu lat zajmuje się m.in. współpracą z instytucjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego inicjatywy i pomysły przekazywane tym instytucjom, w istotny sposób przyczyniają się do poprawy brd na Mazowszu.

    Jest autorem akcji i przedsięwzięć służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiej działalności był zorganizowany przez Urząd Marszałkowski konkurs na scenariusz filmowy, którego celem było zaproszenie dzieci do wspólnej zabawy i dyskusji na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie nadsyłali do urzędu marszałkowskiego wykonane w formie rysunków scenariusze filmowe. Tematem prac było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Każda z prac w odmienny sposób pokazywała to, co właśnie dla dzieci wydaje się największym zagrożeniem. Pomysły dzieci wykorzystano w scenariuszu filmu edukacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły".

    Koordynował i organizował w latach 2002-2008 akcje przekazywania dzieciom i młodzieży z terenu województwa mazowieckiego kilkuset tysięcy elementów wyposażenia młodego rowerzysty: opasek odblaskowych, kasków rowerowych, kamizelek odblaskowych, plecaków z elementami odblaskowymi, kompletów oświetleniowych do roweru, smyczy odblaskowych i diodowych odblasków oraz "Kodeksu Młodego Rowerzysty".

    Krzysztof Knyż otrzymał wyróżnienie "Za zasługi dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim".Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze