Nauczyciele » Sylwetki
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Warszawa: Waldemar Kuliński.

05.03.2009, kategoria Sylwetki

Warszawa: Waldemar Kuliński    Waldemar Kuliński, Sekretarz Województwa, Dyrektor Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, jest od wielu lat inicjatorem działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu. Szczególnie troszczy się o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej.

    Coroczna akcja Urzędu Marszałkowskiego "Bezpieczna droga do szkoły" skierowana jest przede wszystkim do szkół w mniejszych miejscowościach na terenie Mazowsza. Bierze w niej udział wiele instytucji i organizacji powiązanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Dzięki jego zaangażowaniu skoordynowano działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego między Urzędem Marszałkowskim i współpracującymi z nim podmiotami, w tym Komendą Stołeczną Policji i Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji. W latach 1999-2008 kwota dofinansowania Policji wyniosła blisko 6,6 mln zł. Za te pieniądze udało się zakupić m.in. ponad 250 samochodów policyjnych - z wideorejestratorami, radiowozy typu OP (operacyjne), OK (prewencyjne) i RD (ruchu drogowego). Jego zasługą jest również zaktywizowanie na terenie Mazowsza działalności Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

    W uznaniu zaangażowania w działalność na rzecz poprawy brd Waldemar Kuliński otrzymał wyróżnienie "Za zasługi dla bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim".Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze