Pomoce dydaktyczne - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Rozsypanki

19.02.2009, kategoria Malowanki - Rozsypanki

W pięciu załącznikach znajdują się „rozsypane”, czyli podzielone na fragmenty, obrazki. Mogą Państwo zaproponować dzieciom, by z rozsypanych elementów, przenosząc je myszką, stworzyły na ekranie gotowe rysunki, na których pokazano sposób wykorzystania odblasków, zasady przechodzenia po pasach na drugą stronę ulicy, chodzenie poboczem poza terenem zabudowanym, działanie sygnalizacji świetlnej i właściwe zachowanie na przystanku tramwajowym.

Przy każdym z pięciu rysunków, w momencie właściwego złożenia wszystkich elementów, pojawi się hasło. Porozmawiajcie Państwo z dziećmi o zawartym w nim przesłaniu, sprawdźcie, czy rozumieją one jego sens. Poproście, by przypomniały, kiedy i gdzie ostatnio były w sytuacji przedstawionej na obrazku.

Rozsypanki znajdują się także na stronie „Dzieci”, w dziale „Malowanki, rozsypanki”, naszego Portalu, gdzie dzieci mogą samodzielnie ćwiczyć składanie obrazków oraz na stronie „Rodzice”, by ćwiczenie to mogły wykonać wraz z opiekunem. Patrz także: „Chodzimy bezpiecznie (malowanki)”.


Rozsypanka 1 »
Rozsypanka 2 »
Rozsypanka 3 »
Rozsypanka 4 »
Rozsypanka 5 »


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze

  • Dnia 05-06-2009 13:15 - napisał(a) a zgadnijcie

    wasze rozskyanki są nie złe ale czegoś im brakuje i tyle ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha