Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Subregion siedlecki: akcja „FAZA”

02-02-2009, kategoria Aktualności

Subregion siedlecki: akcja "FAZA"    Na terenie pięciu powiatów rejonu siedleckiego, z inicjatywy Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w Siedlcach KW Policji z s. w Radomiu, w nocy z 17 na 18 stycznia br., w godz. 20.00-4.00 przeprowadzone zostały wzmożone działania prewencyjno-kontrolne o charakterze ponadpowiatowym, pod kryptonimem "Faza".

    Celem prowadzonej akcji było zminimalizowanie zagrożeń, jakie niesie za sobą czas ferii zimowych. Jednym z podstawowych założeń akcji było eliminowanie z ruchu drogowego kierujących łamiących elementarne zasady bezpiecznej jazdy, w tym w szczególności kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków (narkotyków).

    Działania przygotowane zostały przy współudziale Wydziału Kryminalnego KWP Sekcja w Siedlcach oraz w oparciu o rozpoznanie operacyjne pionu kryminalnego w zakresie miejsc dystrybucji i zażywania środków odurzających, na podstawie którego opracowana została dyslokacja wystawionych do działań patroli w poszczególnych powiatach subregionu siedleckiego.

    W działaniach wzięło udział 29 policjantów, wśród których było 16 policjantów Ruchu Drogowego oraz 7 służby kryminalnej. Realizując założenia prowadzonej akcji, służby operacyjne prowadziły rozpoznanie w obrębie różnego rodzaju imprez rozrywkowych (dyskoteki, studniówki, prywatki), natomiast patrole RD - na drogach podległego terenu dokonały kontroli pojazdów.

    Policjanci RD skontrolowali 163 pojazdy, wykonali 115 badań trzeźwości oraz 10 badań narkotestami Rapid STAT. W wyniku wzmożonego nadzoru ujawniono 41 wykroczeń, za które nałożono 16 mandatów karnych, skierowano 6 wniosków do sądów o ukaranie kierowców będących pod wpływem alkoholu, zatrzymano 2 prawa jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne, ujawniono 2 przypadki prowadzenia pojazdu po spożyciu środków odurzających (amfetaminy) przez kierowców.

    Asystent Sekcji KRD w Siedlcach rozpropagował informację o prowadzeniu wzmożonych działań policyjnych w okresie wypoczynku dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych w lokalnej telewizji TV Vectra.

    Podsumowując przeprowadzoną akcję stwierdzono, że jej wymiernym efektem było to, że podczas jej trwania nie doszło na podległym terenie do żadnego zdarzenia drogowego.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze