Nauczyciele » Sylwetki
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Siedlce: Jacek Kobyliński

07.01.2009, kategoria Sylwetki

Jacek Kobyliński    Jacek Kobyliński od 1 listopada 1999 roku jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, w którym wcześniej pełnił funkcję zastępcy. Pomimo ogromu obowiązków służbowych, angażuje się społecznie w rozwijanie różnorodnych form promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz edukację dzieci i młodzieży jako uczestników ruchu drogowego.

    W 2000 roku był założycielem Społecznej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która skupiła grupę społeczników z różnych środowisk. Są wśród nich policjanci, nauczyciele, wizytatorzy Kuratorium Oświaty, drogowcy, przedstawiciele mediów oraz inne osoby, które zadeklarowały chęć działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jacek Kobyliński jednogłośnie został wybrany przewodniczącym Rady. Funkcję tę pełni do chwili obecnej.

    Dzięki niemu działalność WORD Siedlce nie jest już kojarzona wyłącznie z prowadzeniem egzaminów państwowych na prawo jazdy. Szeroka oferta szkoleniowa oraz inicjowanie i sponsorowanie wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę brd spowodowały, że WORD jest postrzegany jako jednostka, która działa na rzecz lokalnych społeczności i to działa długofalowo oraz skutecznie.

    Jacek Kobyliński nawiązał szereg kontaktów i inspirował samorządy lokalne, media oraz instytucje w regionie do działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. We wszystkich powiatach w regionie powstały Powiatowe Zespoły BRD, które współpracują ze Społeczną Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Siedlcach i aktywnie podejmują szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na swoim terenie. W 2005 roku, w nowej siedzibie WORD, utworzył Regionalne Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Sala edukacyjna została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, tablicę interaktywną, multimedialne pomoce, a do wyjazdów na zajęcia do szkół odległych miejscowościach, na imprezy w terenie, zakupiono samochód oraz przenośny sprzęt multimedialny.

    Jacek Kobyliński był inspiratorem tworzenia Gminnych Centrów Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których zadaniem jest propagowanie bezpiecznych zasad poruszania się po drodze. Ich atutem jest bogate wyposażenie w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne. WORD dofinansował 16 takich pracowni edukacji komunikacyjnej. Oprócz działalności społecznej w regionie siedleckim, jest członkiem Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przewodniczy Komisji Promocji i Mediów.

Jacek KobylinskiDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze

  • Dnia 24-11-2011 17:25 - napisał(a) Czuper Aleksander Czuper

    dziekuje Tobie poparles moj pomysl tworzenia Gminnych Centrow BRD w kazdej gminie Ja mam takie centra w trzech powitach w kazdej gminie augustow sejny suwalki Tak trzymaj GRATULACJE ,