Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

I Mazowieckie Forum Edukacji dla Bezpieczeństwa Radom’ 2008

22-12-2008, kategoria Aktualności

I Mazowieckie Forum Edukacji dla Bezpieczeństwa Radom' 2008    Forum, które objęli swym patronatem: Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego, zostało zorganizowane w ramach promowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji "Wypadki na drogach - porozmawiajmy."

    Organizatorzy, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Radomiu, Kuratorium Oświaty Delegatura w Radomiu i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, postanowili pokazać możliwości wykorzystania edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży w zwiększeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedstawić działania podejmowane w zakresie edukacji komunikacyjnej w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej, upowszechniając przykłady dobrej praktyki.

    Forum odbyło się 1 grudnia 2008 r., w auli Politechniki Radomskiej. Wzięli w nim udział nauczyciele techniki, wychowania komunikacyjnego, wychowawcy, dyrektorzy szkół i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego - w sumie prawie 500 osób. Mazowiecki Kurator Oświaty, Karol Semik, stwierdził: "I Mazowieckie Forum o Bezpieczeństwie nie ma być przełomem, nowinką, lecz kroplą drążącą skałę, kolejnym momentem zmuszającym do zastanowienia i następnym wydarzeniem przynoszącym wiedzę, kształtującym nawyki i uczącym, jak innych ostrzegać, rzeźbić wyobraźnię i utrwalać pożądane zachowania."

    Alicja Fonżychowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, organizatora akcji "Wypadki na drodze - porozmawiajmy", zrelacjonowała jej wstępne efekty przedstawiła plany na przyszłość w tym zakresie. O dobrych praktykach edukacji dzieci i młodzieży w zakresie Brd i europejskim projekcie ROSE 25 mówiła Maria Dąbrowska- Loranc, kierownik Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Instytucie Transportu Samochodowego. Z kolei "Edukacja dla bezpieczeństwa" to temat wystąpienia I Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Rafała Batkowskiego. Stan realizacji projektu edukacyjnego "Edukacja motoryzacyjna w regionie radomskim w latach 2007-2010" przedstawiła Maria Krzak, nauczyciel-konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.

    W drugiej części Forum odbyła się prezentacja dobrych praktyk szkół w zakresie wychowania komunikacyjnego. Ponadto ogłoszono wyniki konkursu "Wypadki na drogach", a uczestnicy Forum z przyjemnością obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci i opiekunów z Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze