Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD Konin: Wyposażenie pracowni wychowania komunikacyjnego

17-12-2008, kategoria Aktualności

WORD Konin: Wyposażenie pracowni wychowania komunikacyjnego    Skuteczność przekazywania przez nauczycieli wiedzy dzieciom i młodzieży na lekcjach wychowania komunikacyjnego jest w dużej mierze uzależniona od posiadanych przez szkołę pomocy dydaktycznych związanych z tym przedmiotem.

    9 grudnia 2008 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie uroczyście, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koninie, przekazał sześciu szkołom naszego regionu pomoce dydaktyczne stanowiące wyposażenie pracowni wychowania komunikacyjnego, tj.: plansze ze znakami drogowymi, foliogramy prezentujące różne sytuacje drogowe, laptop wraz z oprogramowaniem, odtwarzacz DVD, książki o tematyce brd, przenośne znaki drogowe, sygnalizator świetlny oraz trzy rowery. Wartość przekazanych pomocy to 42 313,80 zł.


    Na zakończenie uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie zaprezentowali bardzo ciekawą i pouczającą inscenizację związaną z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, która udowodniła, że przekazywanie wiedzy z zakresu wychowania komunikacyjnego w tej szkole stoi na wysokim poziomie, a otrzymane pomoce będą w pełni wykorzystywane przez kadrę pedagogiczną w dalszej pracy edukacyjnej.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze