Nauczyciele » Sylwetki
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Siedlce: Jerzy Chmieliński

02.12.2008, kategoria Sylwetki

Jerzy Chmieliński.    Pan Jerzy Chmieliński jest emerytowanym policjantem służby ruchu drogowego z ponad trzydziestoletnim stażem. Przez kilka lat był Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego w Siedlcach i doskonale zna problemy bezpieczeństwa na drogach w regionie siedleckim. Zawsze doceniał rolę edukacji komunikacyjnej, dlatego chętnie współpracował ze szkołami i władzami oświatowymi. Pomimo wielu zajęć związanych z pełnieniem funkcji Naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego, przyjmował zaproszenia na spotkania z uczniami, festyny i konkursy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

    W 2000 r. był współzałożycielem Stowarzyszenia Społeczna Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Siedlcach. Został wybrany jej sekretarzem i pełni tę funkcję do chwili obecnej. Po przejściu na emeryturę w 2004 roku zaangażował się w edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Jest animatorem szeregu przedsięwzięć mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizuje spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach poświęcone BRD oraz chętnie służy nauczycielom pomocą w przygotowaniu uczniów do zdobycia karty rowerowej i motorowerowej. Koordynuje przygotowanie i przeprowadzenie Ogólnopolskich Turniejów BRD i Motoryzacyjnego na szczeblu powiatowym i rejonowym.

    Dzięki zaangażowaniu i aktywnej pracy przyczynił się do poprawy świadomości zagrożeń w ruchu drogowym oraz popularyzacji zasad bezpiecznego poruszania się dzieci i młodzieży szkolnej po drogach.

    Jerzy Chmieliński rozpoznawany jest w większości szkół w powiatach: siedleckim, łosickim, węgrowskim, garwolińskim i mińskim. Szkoły chętnie zapraszają go na spotkania. Tylko w okresie od 10 września do 25 listopada 2008 roku odwiedził 33 szkoły i 3 przedszkola. Dzięki solidnemu przygotowaniu do spotkań, wykorzystaniu środków audiowizualnych i filmów, dzieci i młodzież z zainteresowaniem uczestniczą w takich zajęciach.

Jerzy Chmieliński podczas prelekcji.

    Uchwałą Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z dnia 1 października 2008 roku panu Jerzemu Chmielińskiemu za jego działania na rzecz brd zostało przyznane wyróżnienie "Za zasługi dla bezpieczeństwa ruchu drogowego na Mazowszu".

    Kapituła przyznała w 2008 r. 9 wyróżnień zasłużonym z terenu Mazowsza. Wśród nich znalazł się człowiek z Siedlec Jerzy Chmieliński.

    Przyznane wyróżnienia wręczone zostały na posiedzeniu Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniu 29 stycznia 2009 roku przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Jerzy Chmieliński odbiera wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego
Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze