Rodzice - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Obserwator

21-01-2008, kategoria Gimnazjum

OBSERWATOR to program komputerowy przeznaczony dla kandydatów na kierowców oraz instruktorów nauki jazdy. Pozwala ocenić umiejętności, niezbędne do skutecznego kierowania pojazdem a także oferuje specjalne zestawy ćwiczeń służących ich rozwijaniu. Łączy w sobie zalety testu i indywidualnego treningu psychologicznego.

Program jest pożytecznym narzędziem pracy dla instruktorów jazdy. Każdy uczestnik kursu, jeszcze przed jego rozpoczęciem, powinien przystąpić do testu zawartego w I części programu - OCENIANIE. Jego wyniki, w postaci pisemnego raportu, wskazują, które umiejętności uczestnika kursu wymagają doskonalenia. Raport otrzymuje uczestnik oraz instruktor prowadzący z nim zajęcia praktyczne.

Wszelkich dodatkowych informacji dowiedzą się Państwo na stronie programu - OBSERWATOR

Charakterystyka programu:

  • Pomaga w lepszym poznaniu możliwości każdego uczestnika kursu (Ocenianie), dając instruktorowi rzetelną wiedzę o jego predyspozycjach psychicznych,
  • W oparciu o sprawdzian, dobiera optymalny zestaw ćwiczeń doskonalących, wykonywanych później samodzielnie przez danego uczestnika (Trening). Jednocześnie pozwala instruktorowi - w oparciu o wyniki testu zawarte w raporcie - dostosować praktyczną naukę jazdy do indywidualnych potrzeb uczestników kursu.
  • ułatwia uczniowi skuteczne przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy.
  • doskonali zdolności potrzebne do kierowania pojazdem.
  • rozwija umiejętności rozumienia sytuacji występujących w ruchu drogowym.
  • zwraca uwagę ucznia na różne elementy procesu kierowania pojazdem przed rozpoczęciem jazd i w trakcie nauki jazdy


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze