Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Nowych Iganiach

03-10-2008, kategoria Aktualności

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej w Nowych Iganiach

    23 września br. w Szkole Podstawowej w Nowych Iganiach przeprowadzono coroczną akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Poprzedzały ją zajęcia na temat bezpieczeństwa uczniów na drogach (nauka piosenek, wierszy, wykonywanie prac plastycznych, plakatów, znaków drogowych, makiet ulic, analiza kodeksu drogowego).
    Uczniowie uczyli się przechodzenia przez jezdnię zgodnie z poznanymi na lekcjach zasadami, obserwowali natężenie ruchu w okolicach szkoły, rozpoznawali znaki drogowe. W klasie pierwszej przeprowadzono konkurs plastyczny na temat „Jestem bezpieczny na drodze” i zorganizowano wystawę.
    Impreza rozpoczęła się o godz. 9.30 paradą uczniów na jezdni w pobliżu szkoły. Uczestniczyli w niej także: dyrektor szkoły - Maria Harke, wicedyrektor - Wiesława Garbaczewska, nauczyciele wychowawcy klas 0-III oraz przedstawiciele instytucji dbających o bezpieczeństwo:

  • aspirant sztabowy Krzysztof Mikitiuk z Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach
  • przedstawiciel WORD Siedlce, Jerzy Chmieliński
  • Kierownik Oddziału Stacji Paliw „STATOIL” Gręzów, Diana Rulka
  • rodzice.

    Parada miała na celu uwrażliwienie kierowców na związaną z rozpoczęciem roku szkolnego liczną obecnością dzieci na drogach. Trzymając w rękach duże litery, dzieci utworzyły hasło JESTEM BEZPIECZNY, by w ten sposób poinformować wszystkich uczestników ruchu drogowego o trwającej akcji, a duże plakaty i znaki drogowe, opaski na głowach i uśmiechnięte buzie dzieci powodowały, że kierowcy zwalniali i sygnałem klaksonu pozdrawiali je. Potem policjant przeprowadził praktyczną lekcję przechodzenia przez jezdnię.

Zdjęcie 1: Praktyczna lekcja na drodze

W kolejnym punkcie programu uczniowie zebrani w sali gimnastycznej mieli okazję wykazać się zdobyta wiedzą o przepisach ruchu drogowego w konkursach:

  • Przepisy ruchu drogowego bez tajemnic.
  • Konkurs wiedzy na temat firmy STATOIL.

    Sędziami oceniającymi poprawność odpowiedzi, oprócz nauczycieli prowadzących – Barbary Bazyl i Beaty Ejchler, byli goście, a jednocześnie sponsorzy, którzy zapewnili nagrody zwycięzcom konkursów oraz upominki dla wszystkich uczestników imprezy.
    Sędziowie byli zadowoleni z odpowiedzi uczniów, którzy dobrze opanowali kodeks drogowy i poprawnie odpowiadali na pytania. Zwycięzcy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe. Wiele emocji dostarczył konkurs plastyczny dla klas I „Jestem bezpieczny na drodze”. Zdobywczyni I miejsca, uczennica kl. I b Milena Goławska otrzymała rower ufundowany przez stację paliw STATOIL Gręzów, a 18 uczniów - kaski i plecaki ufundowane przez WORD Siedlce.

Zdjęcie 2: Rower za I miejsce w konkursie plastycznym

    Na zakończenie wszyscy uczniowie obdarowani zostali upominkami (gry planszowe o ruchu drogowym, znaczki odblaskowe) od współorganizatora i sponsora stacji paliw STATOIL Gręzów.

Zdjęcie 3: Pan Jerzy Chmieliński wręcza upominki

<

Zdjęcie 4: Nagrody ufundowane przez WORD Siedlce


Materiał opracowany przez nauczycieli SP w Nowych IganiachDodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze

  • Dnia 11-12-2010 18:25 - napisał(a) Sp 64- POZNAŃ

    W szkole sp64 w poznaniu tez byl podobny konkurs pt"Bezpieczna droga do szkoły"