Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Blisko 180 nauczycieli otrzymało dyplom Koordynatora Szkolnej Edukacji Motoryzacyjnej

02-10-2008, kategoria Aktualności

Blisko 180 nauczycieli otrzymało dyplom Koordynatora Szkolnej Edukacji Motoryzacyjnej

    Gala wręczenia dyplomów „Koordynator Szkolnej Edukacji Motoryzacyjnej”, z udziałem Adama Struzika, Marszałka Województwa Mazowieckiego, odbyła się w poniedziałek, 22 września w Ostrołęce w Sali Bankietowej przy ul. Granicznej.

Zdjęcie 1: Na zdjęciu od lewej: Mirosław Augustyniak - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Marian Krupiński - Radny Sejmiku Mazowieckiego, Teresa Michalak - p.o. Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, insp. Igor Parfieniuk - Mazowiecki Komendant Policji, Mariusz Popielarz - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce.

    Gala była imprezą kończącą szkolenie, w którym wzięło udział 178 nauczycieli z powiatów ostrołęckiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, makowskiego, ostrowskiego i miasta Ostrołęki.
Szkolenie miało na celu przygotowanie pedagogów do prowadzenia w placówkach oświatowych zajęć związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Zdjęcie 2: Marszałek Adam Struzik wręcza podziękowanie insp. Igorowi Parfieniukowi, Mazowieckiemu Komendantowi Policji, za upowszechnianie wiedzy dotyczącej bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci i młodzieży.

Zdjęcie 3: Marszałek Adam Struzik wręcza podziękowanie Annie Nowak, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Sypniewie, za osobiste zaangażowanie w utworzenie Gminnego Centrum Edukacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sypniewie.

Zdjęcie 4: Marszałek Adam Struzik i Mirosław Augustyniak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, wręczają podziękowanie Teresie Michalak, p.o. Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, za realizację zadań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie subregionu ostrołęckiego oraz pomoc w organizacji szkolenia „Koordynator szkolnej edukacji motoryzacyjnej”.

- Do naszych najważniejszych zadań należy prowadzenie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ostatnich trzech latach, co roku przeznaczaliśmy po prawie 300 tys. zł na konkursy, turnieje, festyny, pomoc rzeczową dla szkół i policji - powiedział Mirosław Augustyniak, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce.
Tematyka szkoleń obejmowała:
    - stan bezpieczeństwa na drogach w Polsce
    - przepisy i znaki dotyczące pieszego, pasażera, rowerzysty i motorowerzysty
    - procedura uzyskania uprawnień do kierowania rowerem i motorowerem
    - wychowanie komunikacyjne w przepisach i podstawach programowych,
    - ratownictwo drogowe - udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej
    - sposoby realizacji edukacji komunikacyjnej w szkole
    - propozycje rozwiązań metodycznych.
Szkolenie było bezpłatne, trwało 20 godzin i odbyło się w dniach 21-29 maja br.
    - Niezwykle cenne było dla nas zaangażowanie mediów, bo dzięki nim nasze działania docierały do mieszkańców regionu. Kładziemy także nacisk na systematyczną pracę z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego i stąd choćby to szkolenie nauczycieli - dodał Mirosław Augustyniak.

Zdjęcie 5: Na zdjęciu od lewej: Mirosław Augustyniak - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce, Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego, insp. Igor Parfieniuk - Mazowiecki Komendant Policji, Mariusz Popielarz - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce, Iwona Dąbrowska - Zastępca Dyrektora Pionu Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Medycznego, Kierownik Wydziału w Ostrołęce.

Zdjęcie 6: Grono nauczycieli biorących udział w kursie „Koordynator szkolnej edukacji motoryzacyjnej”, przedstawiciele policji z subregionu ostrołęckiego oraz zaproszeni goście.

Zdjęcie 7: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, przyjmuje podziękowanie od przedstawicieli WORD w Ostrołęce oraz policjantów subregionu ostrołęckiego za osobiste zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie subregionu ostrołęckiego.

    W gali udział wzięli: Marszałek Adam Struzik, Komendant Wojewódzki Policji, insp. Igor Parfieniuk, komendanci powiatowi policji oraz naczelnicy sekcji ruchu drogowego z poszczególnych powiatów.
    Szkolenie zorganizował WORD w Ostrołęce przy współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Delegaturą Kuratorium Oświaty w Ostrołęce.

Zdjęcie 8: Na zdjęciu od lewej: Mirosław Augustyniak - Dyrektor WORD w Ostrołęce, Andrzej Krawczyk - przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Chorzele, Jerzy Jaworski - przedstawiciel Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Iwona Dąbrowska - Zastępca Dyrektora Pionu Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Medycznego, Kierownik Wydziału w Ostrołęce, Zofia Wilkosz - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Chorzelach, Marian Krupiński - Radny Sejmiku Mazowieckiego, Teresa Michalak - p.o. Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze