Rodzice - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Rodzice » Obejrzyj z dzieckiem
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Zaproszenie do „Klubu Pancernika”.

11-08-2008, kategoria Obejrzyj z dzieckiem

Zaproszenie do „Klubu Pancernika”

    Szanowni Rodzice,
    „KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH” to hasło kampanii bezpieczeństwa ruchu drogowego realizowanej Polsce w latach 2005- 2007 przez Instytut Transportu Samochodowego. Akcję adresowaliśmy do dzieci w wieku 4-12 lat. Jej tematem były urządzenia zabezpieczające w pojeździe, czyli pasy i foteliki. Pośrednio kampania była kierowana również do rodziców posiadających dzieci w tej grupie wiekowej.
    Zachęcaliśmy dzieci do stałego stosowania fotelików i pasów, bez względu na rodzaj i długość podróży oraz wywieranie przez dzieci motywującego wpływu na dorosłych do zapinania pasów bezpieczeństwa.
    Jednocześnie położyliśmy nacisk na przekonanie rodziców do stosowania urządzeń zabezpieczających dzieci w samochodzie i to w sposób właściwy, z uwzględnieniem wzrostu, wagi i wieku dziecka. Dodatkowym celem kampanii było wywołanie pozytywnych interakcji rodzice- dzieci w zakresie konieczności dbania o bezpieczeństwo podczas podróży. Wyniki kampanii są więcej niż zadawalające. Badania wykazały, że w Polsce wzrosła liczba osób zapinających pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, a przede wszystkim dzieci podróżujących w odpowiednich zabezpieczeniach. W roku 2005 tylko 52% dzieci przewożonych samochodem, było właściwie zabezpieczonych. Obecnie jest to już 83%. To bardzo duży sukces kampanii – wzrost o 32% w okresie trzech lat prowadzenia kampanii.     Kampanię realizowaliśmy w miesiącach letnich, a więc w okresie, kiedy dzieci jadą na wakacje, a następnie przed rozpoczęciem roku szkolnego, gdy z nich wracają. W tych dniach prowadzono nasilone kontrole policyjne. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a tym, które były właściwie chronione, wręczali pancerniki (gadżet akcji).
    Sposób informowania o kampanii sprawiał, że angażowały się w nią zarówno dzieci, jak i dorośli. Stąd też wielość produktów przygotowanych w ramach kampanii: spot kinowy i TV, spot radiowy, materiały propagandowe, zabawka pancernik, gry dla dzieci, legitymacja klubu, plakaty, strona internetowa, materiały edukacyjne, materiały dla rodziców, materiały dla nauczycieli, forum, informacje o fotelikach itp. – wszystkie te materiały dostępne są na stronie internetowej www.klubpancernika.pl.
    W związku z dużym zainteresowaniem, nasza Kampania nadal zatem trwa. Poinformujcie o tej stronie dzieci i ich nauczycieli. Niech zorganizują w szkole KLUB PANCERNIKA.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze