Nauczyciele » Policja radzi
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczne wakacje 2008 na polskich drogach

25.06.2008, kategoria Policja radzi

Rozpoczyna się okres wypoczynkowy. Policjanci, jak co roku, spodziewają się, że na drogach będzie wzmożony ruch zarówno samochodów osobowych, jak i autobusów. Aura sprzyja też korzystaniu z motorów, motorowerów i skuterów, które stają się coraz bardziej popularne. Tradycyjnie, to bardzo pracowity okres dla policjantów ruchu drogowego. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo funkcjonariusze zaplanowali akcję "Bezpieczne wakacje 2008".

Kontrole prędkości, przestrzeganie przepisów dotyczących przewożenia najmłodszych, sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych i zażywających środki odurzające użytkowników dróg - to podstawowe założenia policyjnej akcji "Bezpieczne wakacje 2008". Policjanci, w tych miejscach w których tworzyć się będą korki, np. na trasach dojazdowych do miejscowości turystycznych będą ręcznie kierować ruchem. Celem jest rozładowanie natężenia ruchu aut.

Prezentacja kampanii odbyła się wczoraj przed halą na Torwarze. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. To właśnie tam funkcjonariusze ze stołecznej drogówki kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wypoczynek.

Podobnie jest w całym kraju. Rodzice często zwracają się o takie kontrole. Ciągle zdarza się, że autokar którym mieli jechać najmłodsi jest niesprawny technicznie lub kierowca jest nietrzeźwy.

W zeszłym roku w czasie wakacji doszło do 8 937 wypadków drogowych, w których zginęło 1 052 osób, a 11 826 osób zostało rannych. Przyczyny jak co roku te same nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zmęczenie kierowcy spowodowane przekroczeniem czasu pracy.

Link do źródła: PREZENTACJA BEZPIECZNE WAKACJE AUTOKAREM Informacja za
Serwis informacyjny Prawo Drogowe@NEWS


Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze