Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Przedszkolaki uczą się zapinać pasy

18-06-2008, kategoria Informacje

- Rozbijam się codziennie. Najpierw samochód uderza w ścianę, a siła uderzenia wyrzuca mnie przez przednią szybę - mówi Dummy, wylatując przez okno auta. - Lecę w powietrzu, dopóki nie uderzę w twarde podłoże, np. w ziemię. Ale ja mam wiele żyć, a wy tylko jedno, dlatego zapinajcie pasy - mówi żółty manekin chwilę po wypadku, i odpada mu palec i noga. - Ojeeeeeej - wzdychają dzieci jak czytamy w “Gazecie Wyborczej Poznań”.

To był krótki filmik, ale Dummy, czyli manekin do laboratoryjnych testów samochodowych, odwiedził Przedszkole nr 140 im. Majstra Klepki w Poznaniu osobiście. Wraz z dwiema prowadzącymi i policjantem z drogówki poprowadził spotkanie z dziećmi, które uczyły się, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Spotkania dla przedszkolaków organizuje firma produkująca opony Bridgestone.

- Statystyki policyjne pokazują, że właśnie w okresie letnim zdarza się wiele wypadków, w których ofiarami są dzieci - mówi Joanna Zadworna z Bridgestone. Od 9 czerwca zdążyli już odwiedzić 15 poznańskich przedszkoli, byli też m.in. w Gnieźnie, Jarocinie i Wrześni. Przedszkolaki podczas spotkania namawiano do przypominania rodzicom o fotelikach i pasach. Maciej Bednik, starszy aspirant z drogówki twierdzi, że to konieczne, bo wciąż zdarzają się rodzice, którzy zapominają o zapięciu dziecka pasami w samochodzie. - Często nawet dzwonią do nas i pytają o wysokość mandatu za nieprawidłowe przewiezienie dziecka w samochodzie, a nie o to, jak najlepiej zabezpieczyć dziecko. A złapani na gorącym uczynku podczas podróży tłumaczą, że dzieci za szybko rosną i nie opłaca się ciągle wymieniać fotelików.Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze