Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Dzień Bezpieczeństwa Drogowego w Stacji Mercedes

19-06-2015, kategoria Aktualności - Porady

    22 czerwca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu odbędzie się cykl warsztatów i spotkań dedykowanych bezpieczeństwu drogowemu. Cel inicjatywy to zwiększanie świadomości użytkowników dróg, by zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. W ramach wydarzenia przygotowano szereg aktywności – od nauki przez zabawę dla dzieci, po ciekawe zajęcia instruktażowe dla dorosłych. Współorganizatorem Dnia Bezpieczeństwa Drogowego w Stacji Mercedes jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

    Od godziny 10 do 14 organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych. W letnim pawilonie będą na nich czekać liczne atrakcje. Grę edukacyjną z zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prezentację multimedialną dla najmłodszych gości przygotuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzi program edukacyjny, dzięki któremu najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego nauczą się bezpiecznego poruszania się po drodze. W kąciku Instytutu Transportu Samochodowego będą zorganizowane gry, zabawy i konkursy związane z bezpieczeństwem drogowym. Ponadto przez cały dzień, dzieci i dorośli będą mogli skorzystać z symulatora ITS, mierzącego refleks i czas reakcji. Na stanowisku akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”, dzieci będą mogły dowiedzieć się dlaczego należy nosić odblaski, a także samodzielnie je wykonać pod okiem instruktora. Goście Stacji zostaną również zapoznani przez Automobilklub Polski z teoretycznymi i praktycznymi zasadami pierwszej pomocy.

    Od godziny 14 do 18 odbędzie się cykl warsztatów dla dorosłych, w czasie których psycholog z Fundacji ZenDriving przedstawi zagrożenia wynikające z korzystania z telefonu podczas jazdy oraz zaproponuje konkretne sposoby pracy nad niebezpiecznymi nawykami. Instruktor firmy Dorel Polska poprowadzi warsztaty z poprawnego montowania fotelików i zapinania pasów u dorosłych oraz u dzieci. Każdy gość Stacji będzie mógł zaprosić instruktora do swojego auta, by ten profesjonalnym okiem skontrolował, czy fotelik w samochodzie jest poprawnie zamontowany. Dodatkowo, dla wszystkich chętnych, udostępnione zostaną alkogogle, za pomocą których każdy chętny przekona się, jak alkohol wpływa na percepcję, uwagę i czas reakcji.

    O godzinie 18 odbędzie się interesująca dyskusja na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze i wyzwań z tym związanych. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie dotyczące najnowszych regulacji prawnych oraz ich praktyczne przełożenie na bezpieczeństwo ruchu drogowego. W debacie wezmą udział: poseł Michał Szczerba (Parlamentarny zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), Andrzej Grzegorczyk – Wiceprezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, Łukasz Majchrzak – Naczelnik Wydziału Analiz i rzecznik prasowy CANARD, dr Anna Kwiecień – psycholog z fundacji Zen Driving oraz Jacek Zalewski – były szef stołecznej drogówki, Prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rozmowę poprowadzi Bartłomiej Morzycki – Prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

    Stacja Mercedes przez całe lato (do 6 września 2015 r.) oferować będzie ciekawe spotkania, koncerty, projekcje filmowe, wydarzenia motoryzacyjne oraz zajęcia sportowe. Inicjatorem projektu jest Mercedes-Benz Polska, a współtwórcą programu i operatorem – Grupa Warszawa. Przez cały czas działania można umówić się na jazdy testowe za pośrednictwem mobilnych sprzedawców obecnych w Stacji. W tym roku do dyspozycji gości będą m.in. Klasy A, C, CLA Shooting Brake, CLS, GLA i smart forfour.
STACJA MERCEDES, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie.

    Na wszystkie wydarzenia w Stacji Mercedes wstęp wolny.

    Szczegółowe informacje na temat wydarzeń odbywających się na Stacji Mercedes są zamieszczane na stronie www.stacjamercedes.pl oraz na facebook.pl/StacjaMercedes, twitter.com/StacjaMercedes i http://instagram.com/stacjamercedes


Fot. Adam Zieleśkiewicz


Fot. Adam Zieleśkiewicz


Fot. Marcin Kmieciński
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze