Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Mazowsze: zakończenie kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

10-12-2014, kategoria Aktualności

    12 grudnia br., w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. gen. Józefa Bema 23 w Gostyninie, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego organizuje imprezę kończącą kampanię promującą noszenie elementów odblaskowych „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W imprezie weźmie udział 334 uczniów z klas III-VI.


    Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie wezmą udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie omówią tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”, w poszczególnych blokach tematycznych: droga, obcy, pies, fajerwerki, narkotyki, przybliżając dzieciom zagadnienia poruszane w prezentowanym materiale. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku przeprowadzą naukę jazdy po torze rowerowym, jednocześnie zachęcając dzieci do nauki przepisów ruchu drogowego. Ratownicy medyczni z SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zaprezentują zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

    Wszyscy uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymają zestawy rowerzysty zawierające kask rowerowy, pas naramienny, oświetlenie do roweru oraz elementy odblaskowe.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze