Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

"Wypadki na drogach-porozmawiajmy" - ogólnopolska akcja Stowarzyszenia “Droga i Bezpieczeństwo”

01-12-2014, kategoria Aktualności - Porady

    Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo" organizuje w tym roku V jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji pn."Wypadki na drogach-porozmawiajmy". Akcja uzyskała patronaty honorowe: Ministra Edukacji, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady BRD, Komendanta Głównego Policji, Parlamentarnego Zespołu ds. BRD, a patronat medialny objęły: “Auto Świat” i Portal Wychowania Komunikacyjnego "Bezpieczna droga do szkoły". Partnerem wspierającym jest Firma LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. o.o.

    Tematem przewodnim tegorocznej edycji akcji jest widoczność w ruchu drogowym. Temat jest tym bardziej ważny, że zmieniły się przepisy w tym zakresie. Dni kulminacji akcji w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych zaplanowano na 18 i/lub 19 grudnia br. Termin został wybrany nieprzypadkowo, bowiem zbliża się przerwa świąteczna i ferie zimowe, czyli czas, kiedy uczniowe dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu po zmroku. Grudzień to zatem dobry moment, aby zaangażować ich aktywnie do myślenia i działania w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

    W załączniku przedstawiamy Program V edycji pojektu i list do nauczyceli. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.drogaibezpieczenstwo.org.plZałącznik:
  List do Nauczycieli „Wypadki na drogach – porozmawiajmy” - pobierz -->>


Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze