Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Odblaski są cool!

26-10-2014, kategoria Aktualności - Porady

    W Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona niezwykle ważnej akcji społecznej „BEZPIECZNY, BO WIDOCZNY”. Akcja prowadzona jest pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wspierają ja artyści i, jak często bywa w ostatnich czasach, celebryci: Violetta Kołakowska, Karolina Malinowska, Omena Mensah, Artur Chamski, Paulina Holtz oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.

    Głównym partnerem jest firma produkująca obuwie dziecięce z odblaskami - BARTEK. Zwrócono uwagę, że elementy odblaskowe szczególnie dobrze sprawdzają się właśnie w butach (te są w ciągłym ruchu, co powoduje, że dzieci są wówczas dużo lepiej widoczne i z większej odległości). Akcję wspierają także 3M-Scotchlite (właśnie w tej firmie wynaleziono materiały odblaskowe) i firma ubezpieczeniowa Proama.

    Jak informowały pomysłodawczynie akcji, Karolina Wirowska i Katarzyna Nowicka, celem inicjatywy jest propagowanie i uświadamianie, jak ważne jest noszenie przez dzieci garderoby z elementami odblaskowymi. Właśnie dzięki nim bezpieczeństwo na drogach ma szanse znacząco poprawić się, szczególnie w odniesieniu do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

    Przygotowano klipy prewencyjne z udziałem gwiazd, zaplanowano lekcje bezpieczeństwa, konkurs na scenariusz lekcji o bezpieczeństwie na drogach, zapowiedziano promocje mody z elementami odblaskowymi.

    Kampania adresowana jest do dzieci i rodziców. Jak uzasadniają organizatorzy - dzieciaki mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór. Mówią więcej - to powinna być moda na odblaski. Policjanci dodają, iż obowiązujący już przepis ustawy zobowiązuje wszystkich pieszych do noszenia odblasków po zmierzchu tylko poza obszarem zabudowanym, jednak należy pamiętać, iż powinny one być noszone po zmroku również w miastach. Tak nakazuje rozsądek - apelują. (jm)

    Wypowiedzi partnerów akcji znajdą Państwo na stronie: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/104864,Akcja-spoleczna-quotBezpieczny-bo-widocznyquot.html

    Konferencję prasową, która odbyła się w Komendzie Głównej Policji, prowadził insp. Mariusz Sokołowski - rzecznik KGP, statystyki wypadków oraz stan prawny przedstawił mł. insp. Marek Konkolewski - Biuro Ruchu Drogowego KGP. Cel akcji oraz przygotowane klipy zaprezentowały Karolina Wirowska i Katarzyna Nowicka oraz przedstawicielka sponsora, Justyna Szafraniec. W konferencji uczestniczyły tzw. twarze akcji, wspierający ją: Artur Chamski, Violetta Kołakowska oraz Omena Mensah. Także młode aktorki, uczennice: Julia Wróblewska oraz Gabrysia Raczyńska. O znaczeniu odblasków dla poprawy bezpieczeństwa na drogach mówił Bartłomiej Morzycki, prezes Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

(Fot.: jola michasiewicz)


Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze