Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Zatrzymaj się i żyj!

04-08-2014, kategoria Aktualności - Porady

Zatrzymaj się i żyj!    Kampania społeczna Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. trwa od wielu lat. Wspieramy ją i polecamy Państwa uwadze nowe spoty, które – mamy nadzieję – powstrzymają potencjalne ofiary przed wchodzeniem czy wjeżdżaniem na tory kolejowe w momentach i miejscach nieodpowiednich. Wydawałoby się, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tak ryzykował. Tymczasem… Sami popatrzcie.

    SPOT dot. wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych: http://www.youtube.com/watch?v=zqwSAq1URUY&list=UUilCWfBE-5xW-cLX_gYFZvQ&index=1

    SPOT dot. problematyki tzw. „dzikich przejść”: http://www.youtube.com/watch?v=216mz-xY_Uo&list=UUilCWfBE-5xW-cLX_gYFZvQ&index=2

    Fabuła spotów porusza problematykę wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz wypadków z udziałem pieszych przekraczających tory w miejscach niedozwolonych. Po raz kolejny w produkcję spotów zaangażowali się pracownicy Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, którzy stworzyli scenariusze oraz wcielili się w role bohaterów.


Przypominamy:

Przejazd kolejowo-drogowy jest takim samym skrzyżowaniem, jak skrzyżowanie drogowe, a nieprzestrzeganie przepisów może doprowadzić do utraty życia i zdrowia. W zderzeniu z rozpędzonym pociągiem człowiek nie ma żadnych szans. Przestrzeganie przepisów prawa, stosowanie się do znaków drogowych oraz zachowanie szczególnej ostrożności to czynniki gwarantujące bezpieczeństwo.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze