Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Lipiec’2014 w Stowarzyszeniu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowgo

03-08-2014, kategoria Aktualności - Porady

Lipiec’2014 w Stowarzyszeniu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowgo    Mimo sezonu urlopowego, upałów i wakacyjnej atmosfery nawet wśród tych, którzy nie mogli wyjechać, w Stowarzyszeniu Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowgo sporo się w lipcu działo.

    Przede wszystkim Państwa uwadze pragniemy polecić aplikację „Autem za granicę”, gdzie można znaleźć ciekawostki i przepisy drogowe dotyczące podróżowania samochodem po 40 krajach europejskich. Linki do pobrania znajdują się na stronie Stowarzyszenia, pod adresem http://www.pbd.org.pl/wydarzenia/single/id/868. Do 1 sierpnia, aplikację ściągnięto ponad 3 tys. razy.

    10 lipca br. w Stacji Mercedes odbył się Piknik Bezpieczeństwa Drogowego, a 25 lipca Stadion Legii Warszawa stał się areną dla słuchaczy i wykładowców, którzy przybyli w "Dniu Bezpiecznego Kierowcy" na panel „Motocyklista na drodze”. Wspólna inicjatywa Zarządu Dróg Miejskich, Dekry Polska, Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego oraz Ambasady Niemiec w Warszawie, odbyła się w ramach prowadzonej kampanii ZDM ”Załóż odblask”. Na panel przyjechało blisko siedemdziesięciu słuchaczy oraz dziesięciu prelegentów, którzy przygotowali referaty poświęcone bezpieczeństwu motocyklisty. Panel stał się okazją do przedstawienia corocznego Europejskiego Raportu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego koncernu Dekra.

    Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, wspólnie z PZMot oraz PCK, będzie starało się o wsparcie Fundacji FIA, by w przyszłym roku zrealizować projekt koncentrujący się na wymianie doświadczeń i wspólnych szkoleniach ratowników PCK oraz ratowników drogowych PZMot.

    Decyzją ONZ, w przyszłym roku Światowy Tydzień BRD obchodzony będzie on w dniach 4-10 maja. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo dzieci. W Partnerstwie już teraz trwają prace nad tym, jak najlepiej i najmądrzej wykorzystać ten czas na promowanie brd.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze