Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

DZIEŃ DZIECKA W GORZOWSKIM WORD

16-06-2014, kategoria Aktualności - Porady

DZIEŃ DZIECKA W GORZOWSKIM WORD    Z okazji Dnia Dziecka i zbliżających się wakacji w piątek 6 czerwca br. w gorzowskim ośrodku ruchu drogowego odbył się konkurs pod nazwą

„BEZPIECZNE WAKACJE”.

    Tuż po godzinie 10:00 Zbigniew Józefowski – Dyrektor WORD w Gorzowie Wlkp., w obecności gości:
    - Wicewojewody - Jana Świrepo,
    - Wiceprezydenta Miasta - Stefana Sejwy,
    - Lubuskiego Kuratora Oświaty - Bogny Ferensztajn
oraz przedstawicieli:
    - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego - Jacka Grońskiego,
    - Komendy Wojewódzkiej Policji - podinsp. Pawła Latoszewskiego,
    - Komendy Miejskiej Policji - kom. Anny Stawarskiej
dokonał oficjalnego otwarcia XIV edycji konkursu promującego wśród dzieci i młodzieży znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

    Po krótkim oficjalnym wstępie, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego, którzy tłumnie przybyli na plac manewrowy, z uśmiechem oraz ogromnym zapałem przystąpili do udziału w specjalnie dla nich przygotowanych konkurencjach i atrakcjach. Przysłowiową „bułką z masłem” dla konkursowiczów okazało się układanie ulic miasta z puzzli piankowych oraz drogi z kartonowych elementów, a nawet dopasowanie odpowiedniego znaku drogowego do sytuacji przedstawionej na obrazku.

    Swoją wiedzę oraz umiejętności związane z jazdą na rowerze można było sprawdzić przejeżdżając miasteczko ruchu drogowego oraz pokonując, przygotowany przez Automobilklub Gorzowski, rowerowy tor przeszkód. Maluchy oblegały stanowisko, na którym przeprowadzany był konkurs rysunkowy, polegający na odpowiednim pokolorowaniu znaków drogowych. W trakcie konkursu ratownik medyczny Pan Robert Sołtys prezentował zasady udzielania pomocy przedlekarskiej, a co odważniejsi mogli udzielić pierwszej pomocy fantomowi ćwiczeniowemu.

    Za udział w poszczególnych konkurencjach można było otrzymać pieczątkę na kuponie konkursowym, słodki poczęstunek oraz drobny upominek. Spośród prawidłowo wypełnionych kuponów (zawierających potwierdzenie zaliczenia minimum ośmiu konkurencji) wylosowanych zostało trzydzieścioro dzieci, które otrzymały dodatkowe nagrody: piłki do „nogi”, plecaki oraz kubki ze znakami drogowymi.

    O nagrodę główną konkursu w „Teście wiedzy z zakresu BRD” walczyło trzynaście trzyosobowych drużyn, reprezentujących poszczególne szkoły podstawowe. Najwyższy wynik, a tym samym tytuł zwycięzcy, uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wlkp. Uczniom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

    Wóz strażacki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp., motocykle Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. ubarwiły scenerię konkursu, a sygnały tych pojazdów wzbogaciły oprawę dźwiękową. Nie lada atrakcją dla dzieci okazały się motocykle; zarówno zabytkowe - wojskowe podstawione przez motocyklistów zrzeszonych w Night Rider, jak i prezentowane przez żużlowców juniorów Stali Gorzów. W tej niezwykłej scenerii, podziwiając pokaz akrobatyki sportowej przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie Wlkp., zawodnicy regenerowali swoje siły krzepiąc się przepyszną grochówką.

    Nad sprawnym przebiegiem konkursu, w którym uczestniczyło kilkaset osób z 15 placówek oświatowych czuwał prowadzący, redaktor Zbigniew Roszczyk z Radia „Zachód”.

    Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie konkursu organizatorzy serdecznie dziękują.
    Do zobaczenia za rok.

Fotorelacja z przebiegu imprezyPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze