Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Konkurs Małych Grantów - edycja 2014

13-04-2014, kategoria Aktualności - Porady

Konkurs Małych Grantów - edycja 2014    Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego ogłasza Konkurs Małych Grantów na projekty związane z podniesieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem konkursu jest wspieranie małych projektów prowadzonych przez organizacje non-profit zajmujące się tą tematyką. W tegorocznej edycji wpierane będą projekty skierowane do niechronionych użytkowników dróg. W Załącznikach oraz na stronie Partnerstwa mogą Państwo znaleźć Regulamin konkursu oraz wzory wniosku i budżetu.

    To już trzecia edycja Konkursu ogłaszanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Dotychczas Partnerstwo wsparło 16 projektów na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest Jacek Wojciechowicz, ekonomista, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez wiele lat pracując w Banku Światowym realizował podobny projekt finansowany ze środków tego banku.

    Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest organizacją skupiającą w swoich szeregach przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, prywatnego i pozarządowego. Wychodząc naprzeciw potrzebie promowania lokalnych inicjatyw podnoszących bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz niedostatecznemu poziomowi finansowania tego typu projektów, Partnerstwo przeznacza część swojego budżetu na wsparcie działań organizacji non-profit.

    „Cieszymy się, że to już trzecia edycja konkursu. Poprzednie dwa lata pokazują, że nie tylko wielkie projekty, za duże środki, mają znaczenie. Funkcjonujemy wśród gęstej sieci dróg, po których poruszają się dziesiątki milionów osób. Bezpieczeństwo zaczyna się na lokalnym przejściu dla pieszych, na lokalnym skrzyżowaniu czy drodze przebiegającej obok domu. Prawidłowe postawy wyniesione z takiego środowiska nie tylko przynoszą korzyści osobom stosującym je, ale wpływają również na globalne poczucie bezpieczeństwa" – powiedział Bartłomiej Morzycki Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

    W celu uzyskania szerszych informacji zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej lub kontaktu z Dyrektorem biura Borisem Poleganow boris.poleganow@pbd.org.pl 608 622 297.


Załączniki:

  1. Ogłoszenie o rozpoczęciu Konkursu Małych Grantów. pobierz -->>
  2. Regulamin konkursu. pobierz -->>
  3. Wzór wniosku. pobierz -->>
  4. Formularz budżetu. pobierz -->>Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze