Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

„Pięć Złotych Minut” - kolejny etap

25-03-2014, kategoria Aktualności - Porady

„Pięć Złotych Minut” - kolejny etap    16 marca 2014 odbył się kolejny kurs dla nauczycieli przygotowujących dzieci do III Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej – „Pięć złotych minut” współorganizowanego przez Praską Auto Szkołę.

    Kurs urazowy obejmował zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym z urazami, z uwzględnieniem postępowania przy udzielaniu pomocy ofiarom wypadku drogowego z udziałem rowerzysty.

    W czasie szkolenia, trwającego od godziny 9 do 14.30, nauczyciele poznali i przećwiczyli zasady postępowania przy zadławieniach u dzieci, oparzeniach, złamaniach kończyn i innych urazach. Wielość poruszanych zagadnień pozostawiła u uczestników pewien niedosyt, który jest zjawiskiem pozytywnym, gdyż mobilizuje ich do poszukiwania form doskonalenia wiedzy i umiejętności z tego zakresu.

    Przedstawiamy kilka wypowiedzi, które najlepiej podsumowują to, co wydarzyło się na zajęciach w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 w Warszawie, w czasie kursu prowadzonego przez instruktorów Fundacji Prometeusz.

Jan Szumiał, Praska AutoSzkoła


    Jak zwykle, pełny profesjonalizm, kompetentni i bardzo cierpliwi wykładowcy (odpowiadający nawet na dziwne pytania). Forma kontaktu, przekaz wiedzy zrozumiały i jasny. Bardzo dziękuję, wiele się nauczyłam. Pozdrawiam i do zobaczenia na następnych zajęciach.

Renata Biernacka, SP 30


    Szkolenie było rewelacyjne (cały cykl). Jeśli byłaby możliwość w przyszłym roku, to chętnie skorzystają moje koleżanki z pracy. Pozdrawiam i do zobaczenia w czerwcu.

Ewa Stefankowska, SP 4 Marki


    Szkolenie na wysokim poziomie z udziałem dobrych specjalistów, wiedza przekazywana w sposób praktyczny i klarowny, zajęcia na poszczególnych stacjach pozwoliły ugruntować i usystematyzować wiedzę. W moim odczuciu troszkę za szybkie tempo niedzielnego spotkania zbyt mało czasu na poszczególne stacje. Serdecznie dziękuję za możliwość uczestnictwa w kursie.

Agnieszka Chrzanowska, SP 120


Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze