Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Powiat radomski: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”

03-03-2014, kategoria Aktualności

Powiat radomski: finał konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”



    Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zorganizuje w dniu 14 marca br., w Publicznej Szkole Podstawowej w Zakrzewie, konkurs „Bezpieczna droga do szkoły” dla uczniów klas I-VI z gminy Zakrzew (łącznie 284 dzieci).

    Uczniowie z klas I-III będą uczestniczyli w konkursie rysunkowym nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast uczniowie z klas IV-VI wezmą udział w konkurencji przejazd po torze rowerowym, zorganizowanej przez pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

    Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu zaprezentują wszystkim uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, natomiast Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu omówią tematykę zawartą w prezentowanym filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

    Uczniowie uczestniczący w imprezie otrzymają zestawy rowerzysty, zawierające: kask rowerowy, kamizelkę odblaskową, oświetlenie do roweru, podręcznik „Moje pierwsze prawo jazdy – karta rowerowa” i elementy odblaskowe, natomiast zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody dodatkowe.




Polub Nas na Facebook-u :-)



Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze