Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Kurs dla nauczycieli z prawobrzeżnej Warszawy i Marek

17-02-2014, kategoria Aktualności - Porady

Kurs dla nauczycieli z prawobrzeżnej Warszawy i Marek    BLS-AED - certyfikowany przez Europejską Radę Resuscytacji kurs dla nauczycieli z prawobrzeżnej Warszawy i Marek był kolejnym etapem przygotowań do finału III Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej „PIĘĆ ZŁOTYCH MINUT”.

    8 lutego br. Praska Auto Szkoła razem z Fundacją Prometeusz i Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 zorganizowała dla nauczycieli, którzy zajęli się przygotowaniem drużyn reprezentujących swoje szkoły w konkursie z pomocy przedmedycznej „Pięć Złotych Minut”, kurs BLS-AED certyfikowany przez Europejską Radę Resuscytacji.

    Było to już drugie tego typu szkolenie. Zarówno w pierwszym, które odbyło się w ubiegłym roku, jak i w tym ostatnim, udział wzięło 30 nauczycieli ze szkół znajdujących się na Pradze Północ, Pradze Południe, w Wawrze, Targówku, Białołęce i Markach. Szkolenie odbyło się w „trzydziestce”, przy ul. Kawęczyńskiej 30.

    Prowadzący zajęcia instruktorzy z Fundacji Prometeusz zadbali, aby żadna osoba biorąca w nich udział nie miała czasu nudzić się. Było dużo ćwiczeń praktycznych, a teorii tylko niezbędna dawka.

    Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów kurs przebiegł w miłej atmosferze i bez zakłóceń, w warunkach sprzyjających pogłębianiu wiedzy i umiejętności potrzebnych nie tylko do przygotowania dzieci do konkursu, ale również powiększających grono osób umiejących odpowiednio zareagować, jeżeli będzie konieczna pomoc na terenie szkoły, wycieczce lub w innych sytuacjach losowych.

A oto refleksje uczestniczek tego szkolenia:

    Maria Krzysztoporska: Kurs BLS/AED 8 lutego to efektywnie wykorzystany czas. Żeby w sytuacjach kryzysowych procedury postępowania były skuteczne, trzeba je poznać, a następnie śledzić zmiany zachodzące w wytycznych i automatyzować działanie - ćwicząc. Mimo, że mam uprawnienia do edukowania w zakresie udzielania pierwszej pomocy i od lat uczę dzieci zasad pomocy przedmedycznej, mając możliwość uczestniczenia w zajęciach na kursie BLS-AED, nie zastanawiając się, skorzystałam. Wiem, że tylko częste powtarzanie właściwego ciągu zachowań gwarantuje prawidłowe reakcje w sytuacji realnej, kiedy trzeba podjąć skuteczne działanie.

    Ponieważ jestem jednocześnie współorganizatorem kursu, to zajęcie pozycji uczestnika dało mi również możliwość świeżego spojrzenia na sposób zorganizowania kursu. Jestem pod wrażeniem zaangażowania, godnego uznania, zarówno ze strony osób szkolących, jak i szkolonych. Kurs certyfikowany przez ERR charakteryzuje się dużą dynamiką, z przewagą ćwiczeń w małych grupach, a nie jest suchym wykładem. Mając duże doświadczenie w edukowaniu, prowadzący zajęcia zachowywali tę porywającą świeżość przekazu, która nie pozwala na obojętność i wycofanie uczestników kursu, czego doświadczyłam sama i co obserwowałam u innych szkolących się. Już czekam na spotkanie z koleżankami i kolegami kursantami i ekipą z Fundacji na kursie urazowym 15 marca.

    Renata Biernacka: 8 lutego br. brałam udział w kursie BLS-AED Prowider cz 1. To, co zaskoczyło na samym początku, to profesjonalna organizacja, sposób nawiązywania kontaktu między instruktorami i uczestnikami, a tym samym zgranie grupy uczestników. Forma zadań i przekaz jasny i czytelny, instruktorzy kompetentni i profesjonalni. Jestem bardzo zadowolona i teraz wiem, że nawet w dość stresującej sytuacji dam radę.

15 marca br. planowane jest kolejne szkolenie, tym razem z pomocy w zakresie urazów.

Finał III Praskiego Konkursu Szkół Podstawowych z Pomocy Przedmedycznej „Pięć Złotych Minut” połączony będzie z ratowniczo-edukacyjnym festynem pod hasłem:
„Z 30-tką bezpieczniej”. Wydarzenie odbędzie się 06.06.2014 r. w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 44.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze