Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

IV edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunkowego UIC o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach rozpoczęta!

16-02-2014, kategoria Aktualności - Porady

IV edycja Międzynarodowego Konkursu Rysunkowego UIC
o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach rozpoczęta!    Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat do udziału w IV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego o tematyce bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

    Konkurs jest organizowany przez UIC (International Union of Railways - Międzynarodowy Związek Kolei) i dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Jest częścią projektu pn. Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach, którego 6 edycję obchodzimy 3 czerwca br. na całym świecie. Przekaz tegorocznego święta skierowany jest do kierowców zawodowych prowadzących szkolne autobusy, autokary, taksówki, minivany, traktory, ciężarówki, pojazdy ratownictwa, itd.

    Trzy wcześniejsze edycje konkursu były ogromnymi sukcesami, dlatego organizatorzy zostali zachęceni do przeprowadzenia tegorocznej edycji – już czwartej! Poniżej zwycięskie prace z ubiegłego roku w kategorii wiekowej 4-7 lat i 8-12 lat. W 2013 roku najwięcej uczestników zgłosiło się z Polski.

    Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym wszystkie chętne dzieci w wieku 4-12 lat. Prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych: 4-7 lat i 8-12 lat. Aby wziąć udział w konkursie, należy zeskanować rysunek i przesłać go za pomocą linku http://www.ilcad.org/Kids-corner,218.html w wysokiej rozdzielczości. Termin nadsyłania prac mija 11 marca 2014 r.

    Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec kwietnia br. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone i umieszczone na stronie www.ilcad.org. Zostaną także wykorzystane podczas kampanii informacyjno-promocyjnej w dniu 3 czerwca br. oraz pokazane na towarzyszącej temu wydarzeniu wystawie.           2013 rok - I miejsce w grupie 4-7 lat.                    2013 rok - I miejsce w grupie 8-12 lat.


Poprzednie edycje konkursu:
2011 rok – więcej informacji na http://www.ilcad.org/Kids-Corner.htmlhttp://www.uic.org/com/uic-e-news/240

2012 rok - więcej informacji na http://www.ilcad.org/Kids-corner,156.html oraz http://www.uic.org/com/uic-e-news/295

2013 rok – więcej informacji na http://www.ilcad.org/Kids-corner,205.html oraz http://uic.org/com/uic-e-news/341 oraz na www.bezpieczny-przejazd.pl


W razie pytań prosimy o kontakt z: Anna Wewiorka, Biuro Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., tel. 22 47 330 84, e-mail: anna.wewiorka@plk-sa.pl.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze