Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Mini miasteczka ruchu drogowego dla przedszkolaków

18-12-2013, kategoria Aktualności - Porady

Mini miasteczka ruchu drogowego dla przedszkolaków    13 grudnia br. Filia Przedszkola nr 77 przy ul. Ciszewskiego 7 w Warszawie otrzymała mini miasteczko drogowe oraz pięć rowerków służących do nauki zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach.

    W uroczystości wzięli udział: Michał Wąsowicz, burmistrz Dzielnicy Włochy, Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

    Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy jeszcze do końca 2013 r. przedszkolom w sześciu dzielnicach podaruje siedem kompletów mini miasteczka ruchu drogowego oraz 28 rowerków dziecięcych, zakupionych za 10,5 tys. zł.

    M.st. Warszawa od 2008 do 2013 r. kupiło i przekazało do warszawskich przedszkoli samorządowych 341 zestawów "Dziecko w ruchu drogowym - mini miasteczko ruchu drogowego” oraz 1728 rowerków za ponad milion złotych. To pozwala mieć nadzieję, że najmłodsi w przyszłości będą dużo bardziej odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego niż ich rodzice i dziadkowie.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze