Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Nasz Portal Edukacyjny Wychowania Komunikacyjnego - Partnerem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013

29-11-2013, kategoria Aktualności - Porady

Nasz Portal Edukacyjny
Wychowania Komunikacyjnego
- Partnerem Bezpieczeństwa Ruchu
Drogowego 2013


    Jak co roku o tej porze, w Warszawie, w hotelu Hayatt, odbyła się uroczystość wręczenia nagród PARTNER BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2013. To już czwarta edycja tego prestiżowego konkursu. Tym razem dla naszych Partnerów – Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, WORD-ów z Mazowsza, Policji, Nauczycieli i wielu, wielu innych osób oraz naszych Współpracowników, Czytelników i redakcji, bardzo wzruszająca.

    Ale po kolei.
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (od dwóch dni Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju). Organizatorzy, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Krajowa Rada BRD wraz z partnerami honorowymi i biznesowymi, już po raz kolejny powołali Kapitułę Nagrody (przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiego Czerwonego Krzyża, Automobilklubu Polski, Polskiego Stowarzyszenia Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy, Fundacji BGŻ i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego), która dokonała wyboru laureatów spośród stu zgłoszonych - powiedział prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Bartłomiej Morzycki. Uhonorowano osoby i instytucje, które wniosły znaczący wkład w rozwój i propagowanie bezpieczeństwa drogowego.

    W wyniku głosowania wyłoniono finalistów, a następnie zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
- FIRMA ROKU 2013 – ELE TAXI
- OSOBA ROKU – Wojciech Pasieczny
- ORGANIZACJA POZARZĄDOWA ROKU 2013 - Fundacja JEDNYM ŚLADEM
- INSTYTUCJA PUBLICZNA ROKU 2013 - Państwowe Ratownictwo Medyczne
- MEDIA ROKU 2013 – Portal Edukacyjny Wychowania Komunikacyjnego „Bezpieczna Droga do Szkoły”.
Po raz drugi przyznano Nagrodę Specjalną. Otrzymał ją prof. Ryszard Krystek.

    Nasz Portal uhonorowano m.in. za działania na rzecz popularyzacji zasad bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz za upowszechnianie skutecznych instrumentów wychowania komunikacyjnego w domu i szkole; za promowanie i wspieranie zmian w prawie, służących zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach, przede wszystkim stworzenia ustawowego systemu edukacji komunikacyjnej dzieci i dorosłych oraz obowiązku używania kasków przez rowerzystów w wieku do 15 lat.

    Nagrodę odebrał prezes zarządu Wydawnictwa Grupa IMAGE, który podkreślił, iż portal – tak skutecznie służący nauczycielom, dzieciom i ich rodzicom - jest tworzony w wyniku wspólnego wysiłku, w tym mazowieckich ośrodków ruchu drogowego.

    Wśród przybyłych na Galę odnotowaliśmy obecność posłów Beaty Bublewicz oraz Stanisława Żmijana; przedstawicieli resortu transportu – dotychczasowego dyrektora Łukasza Twardowskiego, sekretarza KR BRDK Macieja Mosieja; przedstawicieli Instytutu Transportu Drogowego oraz bardzo wielu innych znamienitych Gości. Uroczystość prowadziła Monika Richardson.

Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, Bartłomiej Morzycki, w towarzystwie prowadzącej Galę Moniki Richardson, przedstawia Laureatów.


Wśród gości Gali dostrzegliśmy wielu także naszych przyjaciół – wybitnych postaci, dla których sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym to pasja i życiowa misja.


Nagrodę dla naszego Portalu odebrał Prezes Grupy IMAGE, naszego wydawcy, Witold Wiśniewski.


Tę statuetkę otrzymaliśmy.


Załącznik do statuetki.


Bardzo nas ucieszyła Nagroda dla Pana Wojciecha Pasiecznego, wielkiego przyjaciela ludzi. Gratulujemy.


Laureat Nagrody Specjalnej – prof. Ryszard Krystek, wielce zasłużony dla bezpieczeństwa wszystkich Polaków.


Wspólna fotografia Laureatów.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze