Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Road Show w Tarnowie

20-11-2013, kategoria Aktualności - Porady

Road Show w Tarnowie    15 listopada br., w ramach ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Pamięci o ofiarach Wypadków Drogowych, Mota-Engil Central Europe przeprowadziła w Tarnowie kolejne spotkanie z młodzieżą pt. Road Show.

    Road Show to program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 15-24 lata, zbudowany na metodzie edukacji rówieśniczej („peer to peer”). Polega on na spotkaniu z osobami, które uczestnicząc w wypadkach, ratują ludzkie życie, spotkaniu z ofiarami oraz rodzinami ofiar śmiertelnych.

    W wydarzeniu uczestniczyło ok. 600 młodych ludzi ze szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Poprzedzone było ono konferencją prasową poświęconą obchodom Dnia Pamięci o ofiarach Wypadków, w której uczestniczyli: Prokurator Generalny RP Andrzej Seremet, prof. Ryszard Krystek oraz dr hab. Andrzej Wojciechowski z Instytutu Transportu Samochodowego, ks. Zbigniew Szostak – Wiceprezes Stowarzyszenia „Przejście”, Dyrektor Urszula Blicharz z Kuratorium Oświaty w Krakowie – delegatura w Tarnowie, Mirosław Banach – Starosta Powiatu w Tarnowie oraz Katarzyna Dobrzańska-Junco – kierownik projektu Road Show, Mota-Engil Central Europe.


Fotorelacja z przebiegu imprezy.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze