Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpłatne materiały edukacyjne dla polskich szkół od Renault

23-09-2013, kategoria Aktualności - Porady

Bezpłatne materiały edukacyjne dla polskich szkół od Renault    Renault Polska zaprasza szkoły podstawowe w całym kraju do udziału w 14. edycji programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. W ramach organizowanej akcji, koncern ufunduje zainteresowanym szkołom aż 8400 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. Te posłużą edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego i ekologicznego ruchu drogowego.

    Pakiety edukacyjne „Droga i Ja” to kompleksowe materiały dydaktyczne przeznaczone dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Zostały przygotowane przez międzynarodowych ekspertów i dydaktyków od problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zrównoważonego transportu. Na potrzeby tegorocznej, 14. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, zostanie wyprodukowanych 8400 pakietów edukacyjnych.

    Jeden pakiet „Droga i Ja” składa się z 24 zeszytów ćwiczeń, testów i dyplomów dla uczniów, kart metodycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały są podzielone na dwie grupy wiekowe: 6-9 i 10-12 lat, a także dwa zakresy tematyczne. Część „Bezpieczeństwo dla wszystkich” dotyczy zagadnień związanych z bezpiecznym poruszaniem się w ruchu drogowym, a część „Mobilność dla wszystkich” omawia sposoby ekologicznego transportu.

    Każda szkoła podstawowa w kraju może zgłosić się po niezbędną dla niej ilość pakietów. Aby je otrzymać, wystarczy do 20 października 2013 wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, umieszczony na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl. Pakiety zostaną przyznane szkołom według kolejności nadsyłanych zgłoszeń, aż do wyczerpania się puli.

    – Celem programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach oraz wykształcenie w nich ekologicznych postaw związanych z transportem. Do tej pory, nasza akcja objęła swoim zasięgiem ponad 800 tys. dzieci z 3750 szkół podstawowych. Zachęcam do przyłączenia się do tegorocznej edycji programu i zgłoszenia się po bezpłatne pakiety edukacyjne „Droga i Ja”, które każdego roku otrzymują bardzo pozytywne opinie od dzieci i nauczycieli – mówi Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.

    Oprócz pakietów „Droga i Ja”, do pozostałych elementów programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” należą: interaktywny E-Learning, umieszczony na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl oraz Szkolne Kluby Bezpieczeństwa, których celem jest prowadzenie aktywnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej. Dla najaktywniejszych klubów przewidziano liczne konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami. Więcej szczegółów na www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze