Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Akcja „Prędkość w mieście to obciach” na półmetku

23-07-2013, kategoria Aktualności - Porady

Akcja „Prędkość w mieście to obciach” na półmetku    Jeszcze przez 1,5 miesiąca można przesyłać zgłoszenia w konkursie „Prędkość w mieście to obciach” na film promujący bezpieczną jazdę samochodem na terenach zabudowanych. Na twórców najlepszych spotów czeka aż 30 tys. zł! Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest firma ubezpieczeniowa Liberty Direct.

    W miastach dozwoloną prędkość 50 km/h przekracza 68% kierowców, a w terenach zabudowanych na trasach, aż 92% kierowców1. W 2012 roku zdecydowana większość wypadków, bo 27 056 miało miejsce w obszarze zabudowanym (73%), zginęły w nich 1652 osoby, a 31 071 zostało rannych. Poza obszarem zabudowanym miało miejsce 9 990 wypadków (27% ogółu), zginęło 1919 osób, a obrażenia ciała odniosło 13 721 uczestników ruchu2.

    „W firmie ubezpieczeniowej na co dzień mamy do czynienia z tragicznymi skutkami wypadków samochodowych. Niestety, do wielu z nich dochodzi z braku rozwagi osób, które przekraczają dozwoloną prędkość. W dużym stopniu problem ten dotyczy młodych kierowców. Dlatego akcję kierujemy przede wszystkim do nich” – tłumaczy Tomasz Suski, Dyrektor Likwidacji Szkód w Liberty Direct. „By zainteresować tematyką bezpiecznej jazdy młodzież i studentów, zdecydowaliśmy się na nowatorską formułę wykorzystującą crowdsourcing. Choć nakręcenie filmu wymaga pewnych umiejętności, jesteśmy przekonani, że kluczem do zwycięstwa w konkursie jest pomysł” – dodaje Suski.

    Filmy zachęcające do bezpiecznej jazdy samochodem można zgłaszać przez stronę http://millionyou.com/konkursy/Predkosc_w_miescie_to_obciach,start.html. Pula nagród w konkursie wynosi łącznie 30 tys. zł. Zwycięzcy otrzymają kolejno za zajęcie I miejsca - 10 tys. zł, za zajęcie II miejsca - 4 tys. zł oraz 3 tys. zł za zajęcie III miejsca. Ponadto autorzy 10 nominowanych filmów otrzymają nagrody w wysokości 1 tys. zł. Dodatkowo 3 tys. zł otrzyma autor spotu, który zyska największe uznanie wśród internautów. Najlepsze spoty będą promowane w internecie oraz social media. Termin nadsyłania prac mija 2 września br.

    Akcji „Prędkość w mieście to obciach” patronuje Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Patronat medialny objęły: moto.pl, regiomoto.pl, autotrader.pl, Metro

1http://www.blognavi.pl/badania-naviexpert/332-rednio-jeden-pirat-drogowy-na-minut
2http://statystyka.policja.pl/portal/st/1302/76562/Wypadki_drogowe__raporty_roczne.html


Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Pitera
Pitera Communications
e. ewa.pitera@piteracom.pl
t. 501 338 168
w. www.piteragroup.pl
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze