Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Zajęcia w Przedszkolu Nr 1 w Węgrowie na temat „Bezpieczny Przedszkolak”

26-06-2013, kategoria Aktualności - Porady

Zajęcia w Przedszkolu Nr 1 w Węgrowie na temat „Bezpieczny Przedszkolak”    19 czerwca br. pracownicy WORD Siedlce, na zaproszenie nauczycieli, odwiedzili Przedszkole Nr 1 w Węgrowie z pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Aby uatrakcyjnić zajęcia zabrali ze sobą, stanowiącą wyposażenie Centrum Edukacji, pomoc dydaktyczną „Autochodzik”.

    Po krótkiej prezentacji i rozmowie z dziećmi na temat zasad poruszania się pieszego, dzieci wcieliły się w role policjantów, pieszych, kierowców samochodów i zgodnie z przepisami poruszały się po mini miasteczku ułożonym z elementów „Autochodzika”. „Kierowcy” musieli uważać na sygnały świetlne, poruszać się prawym pasem jezdni, przepuszczać pieszych na przejściu bez sygnalizacji świetlnej. Piesi korzystający z przejścia z sygnalizacją również musieli uważać na światła i przechodzić, kiedy zapaliło się zielone. Zabawa bardzo się podobała przedszkolakom, dlatego postanowiliśmy zostawić w przedszkolu „Autochodzik” na tydzień, żeby wszyscy mogli się wcielić w role uczestników ruchu drogowego.

    Mamy nadzieję, że zajęcia te sprawiły dzieciom radość, a wiedza zdobyta podczas spotkania pozostanie w ich pamięci na długo.

    Podczas spotkania pan Jerzy Chmieliński wręczył nagrody ufundowane przez WORD Siedlce uczestnikom konkursu plastycznego na temat „Bezpieczny przedszkolak”, który wcześniej ogłosiły wychowawczynie przedszkola. Z wybranych prac konkursowych zorganizowano wystawę, którą będą mogli obejrzeć rodzice i goście placówki.


Fotorelacja z przebiegu Zajęć

Spotkanie


Przedszkolaki uważnie słuchają pogadanki.


Przedszkolaki przygotowują się do zabawy.


Zabawa w ruch drogowy.


Ostatnie wyjaśnienia i pojazdy ruszają w drogę.


Kierowcy pojazdów zatrzymują się przed przejściem dla pieszych.


Wystawa pokonkursowa.


Laureaci konkursu podczas odbierania nagród.


Pan Jerzy Chmieliński przekazuje nauczycielom znak STOP do wykorzystania podczas wycieczek.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze