Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Rozpoczął się okres egzaminów na kartę rowerową

17-06-2013, kategoria Aktualności - Porady

Rozpoczął się okres egzaminów na kartę rowerową    W okresie wiosenno-letnim coraz więcej uczniów dojeżdża do szkoły rowerami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, żeby uczestniczyć w ruchu drogowym, powinni oni posiadać kartę rowerową, a obowiązkiem szkoły jest stworzenie warunków do zdobycia tego uprawnienia.

    Dyrektorzy szkół w rejonie siedleckim powierzają obowiązek przygotowania uczniów przeszkolonym tzw. liderom brd, bądź nauczycielom techniki. Zajęcia winny kończyć się egzaminem obejmującym: sprawdzenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz części praktycznej – technicznej obsługi i jazdy rowerem. Według nowych przepisów wymagania egzaminacyjne są wysokie, żeby zdać należy zdobyć 80% punktów z testu teoretycznego i prawidłowo wykonać 90% manewrów na placu.

    Szkoły, w których nie ma osób uprawnionych do przeprowadzenia egzaminu na kartę rowerową, korzystają z pomocy policjantów i specjalisty ds. brd WORD Siedlce. W dniu 13 czerwca br. odbył się egzamin w Szkole Podstawowej w Radomyśli dla 16 uczniów, a 14 czerwca w Szkole Podstawowej w Przesmykach dla 60.

    W obu jednostkach uczniowie bardzo przeżywali egzamin, ale należy stwierdzić, że byli dobrze przygotowani i pozytywnie zaliczyli zadania. Teraz czekają już tylko na wydanie przez dyrektorów szkół pierwszego prawa jazdy, jakim jest karta rowerowa.

    Życzymy im szerokich dróg i bezpiecznej jazdy.


Fotorelacja z egzaminu na kartę rowerową w Radomyśli
Fotorelacja z egzaminu na kartę rowerową w PrzesmykachPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze