Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Społeczna Rada BRD w Siedlcach podsumowała działania za
I półrocze 2013 roku

16-06-2013, kategoria Aktualności - Porady

Społeczna Rada BRD w Siedlcach podsumowała działania za
I półrocze 2013 roku    W dniu 11 czerwca br., w Hotelu Arche w Siedlcach, Społeczna Rada BRD w Siedlcach podsumowała działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie siedleckim za I półrocze br. W posiedzeniu wzięli udział stali członkowie Rady oraz zaproszeni goście zaangażowani w organizację i przeprowadzenie eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju BwRD i Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych z powiatów garwolińskiego, łosickiego, siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego.

    Prowadzący spotkanie Jacek Kobyliński, dyrektor WORD Siedlce, podkreślił, że najważniejszym zadaniem w okresie od lutego do czerwca jest przygotowanie i sprawna organizacja turniejów. Powszechność udziału szkół z naszego terenu w rozgrywkach turniejowych, podkreślił Przewodniczący Rady, jest ewenementem na skalę krajową. W bieżącym roku, łącznie w pięciu powiatach, w turnieju uczestniczyło 117 szkół podstawowych, 70 gimnazjów i 11 szkół ponadgimnazjalnych. W sprawny przebieg eliminacji zaangażowały się władze samorządowe powiatów, policjanci, strażacy, członkowie Powiatowych Zespołów BRD, dyrektorzy i nauczyciele szkół goszczących zawodników.

    Tradycją stało się, że starostowie powiatów i burmistrzowie miast fundują puchary dla trzech najlepszych drużyn. Starosta Powiatu Garwolińskiego już kolejny raz przygotował dla wszystkich uczestników upominki, w tym roku czapki z logo powiatu i album widokówek z ziemi garwolińskiej, Burmistrz Garwolina czterem zawodnikom, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testów wiedzy o ruchu drogowym, karnety na basen.

    W powiecie siedleckim nieocenioną pomoc świadczy Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach. Nauczyciele z uczniami tej placówki przygotowują zadania z I pomocy i oceniają ich wykonanie przez zawodników.

    Jacek Kobyliński podkreślił dobrą organizację i sprawne przeprowadzenie eliminacji, gościnne przyjęcie organizatorów i zawodników przez dyrektorów szkół, gospodarzy turnieju w poszczególnych powiatach oraz dobre przygotowanie uczniów, o czym świadczą sukcesy uzyskane na etapie wojewódzkim.

    W tym roku drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 Technikum Nr 3 pod opieką Adama Mroza kolejny raz zajęła I miejsce w województwie, V miejsce w kraju (w ubiegłym roku VI). Zawodnicy również w klasyfikacji indywidualnej pokonali rywali. Łukasz Karabin uplasował się na I m., Daniel Borkowski na III, a Hubert Karabin na IV m. Za I miejsce Łukasz otrzymał skuter.

    Druga drużyna z naszego regionu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie, przygotowana przez Tomasza Turka, zajęła III m w województwie. Jeden z zawodników - Michał Rybicki - najlepiej napisał test z wiedzy o ruchu drogowym i bezbłędnie test z historii motoryzacji.

    Nauczyciele, Adam Mróz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach i Tomasz Turek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Garwolinie, za systematyczną pracę z uczniami w zakresie brd, zaangażowanie w przygotowanie do MTM i sukces w eliminacjach wojewódzkich zostali wyróżnieni statuetką „Za zasługi dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”.

    Miłym akcentem spotkania było wyróżnienie osób, które swoją działalnością w sposób istotny przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie subregionu siedleckiego. Wśród nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem znalazł się st. asp. Janusz Cabaj z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach, Grażyna Binduła – dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni pow. sokołowski, Bogusław Godula – przewodniczący powiatowego zespołu BRD w Garwolinie.


Fotorelacja z przebiegu spotkania

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze