Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Warszawa: Praskie Lato

03-06-2013, kategoria Aktualności - Porady

Warszawa: Praskie Lato    Zarząd Dzielnicy Praga-Północ w Warszawie, dbając o to, by mieszkańcy i goście z innych części stolicy oraz miast i krajów uznali ją za miejsce przyjazne mieszkańcom, w niedzielę, 2 czerwca br., zorganizował pierwszą imprezę z cyklu „Praskie Lato”.

    Plenerowe koncerty, spotkania i pokazy odbyły się w urokliwym Parku Praskim. Były zajęcia plastyczne z dziećmi, pokazy fitnessu, konkursy sprawnościowe i aerobik, występ uczestników Warszawskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACH-L i wokalne popisy dzieci Z TPD.

    Nie zabrakło czasu na nordic walking, tor przeszkód „Zwinny jak Indianin”, gry planszowe. Z jednej z atrakcji – zjeżdżalni, trampoliny lub karuzeli - dzieci mogły skorzystać nieodpłatnie. Teatr Ruchu AKT przeprowadził animacje i warsztaty dla dzieci, była mini siatkówka, a Fundacja Kuronia zaprosiła na darmową zupę. Finał zaś nie mógł być inny – publiczność bawiła się słuchając występu Kapeli Praskiej.

    Tak wesoło i energetycznie będzie w Parku Praskim w każdą niedzielę czerwca. Zwieńczeniem tego przedsięwzięcia będzie Piknik Bezpieczne Wakacje, planowany na niedzielę, 30 czerwca br., w godz. 12.00-18.00. Myślą przewodnią imprezy będzie zwrócenie uwagi mieszkańców, w szczególności młodzieży oraz osób zajmujących się jej wychowaniem, na kwestię bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz promocja bezpiecznego zachowania w czasie wakacyjnego wypoczynku. Szczegółowy harmonogram tego spotkania opublikujemy wkrótce.

    Ale to nie koniec atrakcji. Jak zapowiada Zarząd Dzielnicy Praga Północ, w każdą niedzielę także lipca i sierpnia w Parku Praskim będzie się wiele działo. Bo przecież mówimy o projekcie „Praskie Lato”, które dopiero się zacznie. W imieniu organizatorów tych imprez serdecznie zapraszamy do urokliwego zakątka tej stołecznej dzielnicy.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze