Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa podsumowują swoje działania w lokalnej społeczności

25-05-2013, kategoria Aktualności - Porady

Szkolne Kluby Bezpieczeństwa podsumowują swoje działania w lokalnej społeczności    Dzieci zrzeszone w ramach Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa mogą wziąć udział w konkursie na najbardziej aktywny i efektywny klub w Polsce. Nagrodą główną jest multimedialne wyposażenie sali do wychowania komunikacyjnego. Akcja jest elementem międzynarodowego programu edukacyjnego Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”.

    Konkurs na najbardziej aktywny i efektywny Szkolny Klub Bezpieczeństwa jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski. Zadanie konkursowe polega na udokumentowaniu działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i/lub promocji ekologicznych form transportu wśród lokalnej społeczności. Wszystkie akcje szkoły musiały przeprowadzić w roku szkolnym 2012/2013. Do konkursu można zgłosić m.in. happeningi, akcje ulotkowe i plakatowe, wystawy prac, petycje do władz czy udział w szkoleniach z pierwszej pomocy.

    Aby wziąć udział w konkursie wystarczy do 14 czerwca 2013 wypełnić i wysłać sprawozdanie z przeprowadzonych działań. Formularz jest dostępny do pobrania na stronie internetowej programu www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb. Wypełniony raport może liczyć maksymalnie 4500 znaków i można do niego dołączyć dokumentację fotograficzną – maksymalnie 4 zdjęcia w formacie jpg, o łącznym maksymalnym rozmiarze 5MB.

    Nadesłane sprawozdania oceni jury złożone z przedstawicieli organizatora konkursu – Renault Polska, które przyzna 1. miejsce i 2 wyróżnienia. Zwycięski klub otrzyma multimedialne wyposażenie sali do wychowania komunikacyjnego, składające się z rzutnika, ekranu, drukarki atramentowej, cyfrowego aparatu fotograficznego, magnetycznych tablic edukacyjnych oraz zestawy elementów odblaskowych. Nagrodą za wyróżnienie jest drukarka oraz zestawy elementów odblaskowych. Więcej szczegółów i regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.

    Szkolne Kluby Bezpieczeństwa to jeden z czterech elementów międzynarodowego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Celem projektu jest aktywne działanie dzieci zrzeszonych w ramach klubów na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w społeczności lokalnej – w szkole, jak i poza nią. W całej Polsce działa już prawie 500 klubów we wszystkich województwach w kraju, które dodały ponad 7100 relacji ze swoich działań za pośrednictwem serwisu internetowego akcji www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb.

    Aby założyć w swojej szkole Szkolny Klub Bezpieczeństwa, wystarczy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.bezpieczenstwo.renault.pl/skb. Każdy klub otrzyma dostęp do specjalnego serwisu, który pozwala na dzielenie się relacjami ze swoich działań, pobranie materiałów związanych z projektem, jak również udział w cyklicznych konkursach z nagrodami.

Członkowie Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa w akcji…
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze