Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Bezpieczne przedszkolaki na Gali.

17-05-2013, kategoria Aktualności - Porady

Bezpieczne przedszkolaki na Gali    16 maja br., na uroczystej gali zebrały się przedszkolaki z sokołowskich przedszkoli. Razem z nimi przybyli dostojni goście na czele z Burmistrzem Miasta i Komendantami Powiatowym Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Podsumowano tym samym trwającą od października 2012 roku I edycję Projektu Edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak - bezpiecznym uczniem”.

    W Miejskim Przedszkolu nr 2 odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję Projektu Edukacyjnego „Bezpieczny przedszkolak – bezpiecznym uczniem”. Galę rozpoczęła Urszula Marcinkowska – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 i przypomniała jej przebieg. Projekt rozpoczął się w październiku, kiedy w ramach kampanii „Widoczne Dzieciaki” prowadzonej przez sokołowską Policję, przedszkole otrzymało kamizelki odblaskowe dla dzieci. Od tego czasu wszystkie wyjścia z przedszkola odbywają się w kamizelkach odblaskowych.

    Uroczystość zaszczyciło wielu gości: Burmistrz Miasta Bogusław Karakula wraz z Naczelnikiem Wydziału Oświaty, Mieczysławem Sobieszczakiem, Komendant Powiatowy Policji, mł. insp. Wiesław Nasiłowski wraz z Kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego nadkom. Zbigniewem Pilipem, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomasz Wilk, Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, dyrektorzy przedszkoli: Jolanta Krysiak, Ewa Zakrzewska i Hanna Czartoryjska oraz media.

    Przez cały czas trwania projektu, dzieci, pod opieką nauczycieli, wykonywały szereg prac związanych z bezpieczeństwem na drodze, w domu oraz w innych sytuacjach.

    Sprawozdaniem z tego były wykonane przez nie albumy, obrazujące tą pracę. W końcowym etapie odbył się konkurs plastyczny pn. „Kodeks bezpiecznego przedszkolaka”. Dzieci miały za zadanie wykonać prace plastyczne i makietę ulic. Prace te można było obejrzeć na specjalnej w tym dniu wystawie. Najprawdopodobniej wystawa ta trafi do Urzędu Miasta i tam też będzie można ją podziwiać.

    Podczas finałowej gali, w świat bezpieczeństwa w ruchu drogowym wprowadziły nas dzieci z przedszkola – gospodarza finału. Po fantastycznych występach, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kodeks bezpiecznego przedszkolaka”. Jury przyznało jedynie jedno pierwsze miejsce, ale otrzymali je wszyscy uczestnicy. Następnie reprezentacje przedszkoli przystąpiły do quizu. Należało rozwiązać siedem zadań. Tu też okazało się, że dzieci popisały się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Wszystkie zespoły zdobyły komplet punktów.

    Na zakończenie zwycięskie zespoły otrzymały podziękowania i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Kancelarię Ubezpieczeniowo-Finansową Agnieszka Tomaszewska oraz Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 2. Na wszystkich czekał również wspaniały poczęstunek.

    Pełni wrażeń, tak wspaniałej i bogatej w wiedzę rywalizacji, nie możemy już się doczekać kolejnej edycji tego wartościowego projektu.


asp. szt. Sławomir Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski


Fotorelacja z przebiegu Imprezy

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze