Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Konkurs Małych Grantów - edycja 2013

09-05-2013, kategoria Aktualności - Porady

Konkurs Małych Grantów - edycja 2013    Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego ogłasza Konkurs Małych Grantów na projekty związane z podniesieniem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem konkursu jest wspieranie małych projektów prowadzonych przez organizacje non-profit zajmujące się tą tematyką. Regulamin konkursu oraz wzory wniosku i budżetu można znaleźć na stronie Partnerstwa www.pbd.org.pl

    To już druga edycja Konkursu ogłaszanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. W pierwszej edycji wpłynęło ponad 30 wniosków, z czego Komisja Konkursowa wybrała pięć projektów, które najlepiej spełniały kryteria założone w regulaminie. Łączna kwota dofinansowania wyniosła prawie dwadzieścia tysięcy złotych.

    Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest Jacek Wojciechowicz, ekonomista, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przez wiele lat pracując w Banku Światowym, realizował podobny projekt finansowany ze środków tego banku.

    Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego jest organizacją skupiającą przedstawicieli trzech sektorów: publicznego, prywatnego i pozarządowego. Biorąc pod uwagę mnogość lokalnych inicjatyw zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz fakt braku wystarczających środków finansowych na przeprowadzenie tych działań, Partnerstwo w ramach posiadanych środków wspiera projekty o charakterze lokalnym. W myśl zasady: „Myśl globalnie, działaj lokalnie” wspomagamy cenne pomysły, które wpływają lokalnie na podniesienie stanu bezpieczeństwa, ale jednocześnie pozwolą na zmianę globalnych statystyk dla naszego kraju.

    „Szeroki odzew ze strony środowisk lokalnych na pierwszą edycję Konkursu utwierdził nas w przekonaniu o słuszności podjętych działań. Zaangażowani ludzie mający świetne pomysły potrzebują czasami tylko niewielkiego wsparcia z zewnątrz, aby móc stworzyć koalicję podmiotów chętnych do współpracy i zrealizować działania, które bezpośrednio wpłyną na bezpieczeństwo na drogach. Cieszę się niezmiernie, iż kolejny raz możemy wesprzeć właśnie takich ludzi”. – powiedział Bartłomiej Morzycki Prezes Stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

    W celu uzyskania szerszych informacji zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej lub kontaktu z Dyrektorem biura Borisem Poleganow: boris.poleganow@pbd.org.pl tel.: 608 622 297.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze