Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Powiat sokołowski: finał dwudniowej rywalizacji gimnazjalistów

23-04-2013, kategoria Aktualności - Porady

Powiat sokołowski: finał dwudniowej rywalizacji gimnazjalistów    Gimnazjaliści z terenu powiatu sokołowskiego, podobnie jak uczniowie szkół podstawowych, rywalizowali w Zespole Szkół w Sterdyni. W tej kategorii startowało jedenaście zespołów z gimnazjów.

    Wśród gimnazjalistów, z finałowej siódemki, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Tegorocznymi laureatami okazali się:

   1. Publiczne Gimnazjum w Ceranowie.
   2. Publiczne Gimnazjum w Rozbitym Kamieniu.
   3. Publiczne Gimnazjum w Grochowie.

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsca tablety, za drugie MP4, a za trzecie słuchawki. Drużyny spoza finałowej trójki otrzymały zestawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

    Test wiedzy teoretycznej najlepiej napisał uczeń Publicznego Gimnazjum w Kosowie Lackim, Paweł Waszczuk, popełniając tylko jeden błąd. Najbardziej technicznie tor jazdy przejechał Rafał Bieliński z Publicznego Gimnazjum w Ceranowie otrzymując jedynie jeden punkt karny. Komplet punktów w zakresie wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zdobyły drużyny z Publicznego Gimnazjum w Rozbitym Kamieniu i Ceranowie.

    Zwycięzcom gratulowali i nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach wręczali: Wójt Gminy Sterdyń – Czesław Marian Zalewski, Dyrektor WORD Jacek Kobyliński, Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Grażyna Binduła, Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim mł.insp. Wiesław Nasiłowski oraz szef sokołowskiej drogówki nadkom. Zbigniew Pilip.

    Nad prawidłowością czwartkowego turnieju, czuwało jury w składzie – nadkom. Zbigniew Pilip z sokołowskiej Policji, Jerzy Chmieliński i Halina Kolo z WORD Siedlce oraz Kazimierz Wilczyński z Powiatowej Rady BRD.

    Nowością w tej corocznej rywalizacji było wręczenie pucharu dla zwycięskiej szkoły. Należy przypomnieć, że nagrody, które wręczane są podczas turnieju, trafiają do uczestników i opiekunów. Puchar ufundowany przez Dyrektora Firmy ACZE pana Andrzeja Czerkasa trafił w tym roku do Publicznego Gimnazjum w Ceranowie i Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. W imieniu ceranowskiego gimnazjum puchar odebrał ks. Roman Smuniewski, który podczas zawodów opiekował się zwycięską drużyną.

    Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci i młodzież nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody.

Fotorelacja z przebiegu finału

asp. szt. Sławomir Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze