Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2013 w powiecie siedleckim

23-04-2013, kategoria Aktualności - Porady

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2013 w powiecie siedleckim    W dniach 16 i 17 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 16 kwietnia walczyli zawodnicy z podstawówek, a 17 z gimnazjów.

    Drużyny przyjął Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach. W rozgrywkach uczestniczyło 36 szkół podstawowych i 21 gimnazjów. Walka o wejście do etapu rejonowego oraz o cenne nagrody była emocjonująca, a różnice w wynikach minimalne.

    Turniej obejmował: test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W subregionie siedleckim organizatorami Turnieju są: Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Powiatowy Zespół BRD. W tym roku w organizację eliminacji bardzo aktywnie włączyło się także Starostwo Powiatowe w Siedlcach.

    Turnieje BRD już na stałe wpisały się w harmonogram konkursów poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Dzięki takim inicjatywom dzieci nie tylko pogłębiają wiedzę o zasadach ruchu drogowego, ale również mają szanse zdobyć atrakcyjne nagrody.

    Cel turnieju to przede wszystkim działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej jest więc znakomitą okazją, żeby popularyzować przepisy oraz zasady bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach, a także uczyć dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy.

    Już kolejny raz w przeprowadzeniu części praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędni okazali się nauczyciele Zespołu Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach, którzy w profesjonalny sposób przygotowali zadania i materiały do tej części konkursu oraz oceniali drużyny. W tym roku bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności kolejny raz wykazali się gimnazjaliści z Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach.

    Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa ogłosiła wyniki. Tegorocznymi zwycięzcami są:
Szkoły Podstawowe
   I. Szkoła Podstawowa w Zbuczynie.
   II. Szkoła Podstawowa w Białkach.
   III. Szkoła Podstawowa w Rudzie Wolińskiej.

Gimnazja
   I. Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach.
   II. Gimnazjum w Zbuczynie.
   III. Publiczne Gimnazjum w Przesmykach.

    W etapie rejonowym powiat siedlecki będą reprezentować: Szkoła Podstawowa w Zbuczynie i Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach.

    Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, zakupione przez WORD Siedlce oraz puchary zakupione przez Prezydenta Miasta Siedlce i siedleckiego Starostę Powiatowego.

    Specjalne podziękowania i dyplomy powędrowały też do opiekunów, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do zmagań turniejowych. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Andrzej Rymuza - Starostwo Powiatowe w Siedlcach - podczas wręczania pucharu.


Dyrektor WORD Siedlce podczas wystąpienia.


Maria Harke, dyrektor Zespołu Szkół w Nowych Iganiach podczas powitania organizatorów i zawodników.


Zwycięzcy podczas odbierania nagrody.


Pamiątkowe zdjęcie z gimnazjalistami.


Pamiątkowe zdjęcie z uczniami podstawówek.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze