Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Odblaskowo w jedynce

18-03-2013, kategoria Aktualności - Porady

Odblaskowo w jedynce    Niezwykły dzień bezpieczeństwa odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Towarzyszyły mu piosenki, sportowa rywalizacja, pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nauka pierwszej pomocy medycznej oraz możliwość symulowanej jazdy motorowerem. Dzień bezpieczeństwa był również szkolną inauguracją kampanii „Widoczne Dzieciaki”.

    12 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim zainaugurowano kampanię „Widoczne Dzieciaki”. Kampania jest prowadzona przez sokołowską Policję od kilku lat i polega na wyposażaniu szkół i przedszkoli w kamizelki odblaskowe. Dzięki temu uczniowie, wychodząc poza teren szkoły, zakładają kamizelki. Nie trzeba nawet tłumaczyć, że znacząco wpływa to na bezpieczeństwo dzieci. Obecnie praktycznie połowa placówek oświatowych na terenie miasta została wyposażona w kamizelki odblaskowe. W kamizelki odblaskowe w ramach tej kampanii wyposażono również wiele placówek na terenie powiatu.

    Sokołowska „Jedynka” to najliczniejsza szkoła w mieście. Uczy się w niej ponad 500 uczniów. Podczas Dnia Bezpieczeństwa w zawitało do niej wielu gości. Wśród nich znaleźli się: Komendant Powiatowy Policji, mł. insp. Wiesław Nasiłowski, przedstawiciel Burmistrza Miasta, Janusz Tokarski, wiceprezes firmy Sokołów-Logistyka Janusz Popko i przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, Jerzy Chmieliński. Wśród gości, a zarazem osób, które przeprowadziły spotkania z dziećmi, znaleźli się również uczniowie Zespołu Medycznych Szkół Policealnych z Siedlec, na czele z panią Anetą Dmowską-Pycka, asp. Janusz Cabaj z Komendy Miejskiej Policji z Siedlec i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

    Zanim rozpoczął się ten niezapomniany dla wszystkich dzień, zebranych przywitała dyrektor szkoły, Zofia Steć i przybliżyła wszystkim cel spotkania.

    Całość została podzielona na dwie części. W pierwszej, w sali gimnastycznej prezentowali się uczniowie klas 0-III. Królowały piosenki o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz okrzyki i hasła poświęcone bezpieczeństwu na drodze. W drugiej części w sali gimnastycznej odbyła się prawdziwa olimpiada sportowa, której myślą przewodnią było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy, którzy brali udział w konkurencjach, musieli mieć założony kask i kamizelkę odblaskową. Mł. asp. Wojciech Tomczuk z Referatu Ruchu Drogowego oceniał również wyposażenie rowerów, które przygotowały drużyny do tej niecodziennej rywalizacji.

    Podczas, kiedy na sali gimnastycznej odbywały się zajęcia dla poszczególnych grup, pozostali uczniowie uczestniczyli w spotkaniach poświęconych bezpieczeństwu na drodze i nauce pierwszej pomocy. Każdy mógł osobiście spróbować udzielić pierwszej pomocy i przeprowadzić masaż serca.

    Niewątpliwie ciekawym punktem był symulator jazdy motorowerem i pokaz wyposażenia policyjnego.

    Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe ufundowane przez firmę Sokołów-Logistyka sp. z o.o. i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Siedlec. Dodatkowo szkoła otrzymała dla uczniów kamizelki odblaskowe ufundowane przez firmę Sokołów-Logistyka sp. z o.o. Na zakończenie dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcie w świeżo otrzymanych kamizelkach.

    Mamy nadzieję, że dzięki kampanii „Widoczne Dzieciaki”, znacznie poprawi się bezpieczeństwo uczniów tej szkoły zarówno podczas wycieczek pieszych, jak i rajdów rowerowych. Gorąco dziękujemy dzieciom za wspaniały Dzień Bezpieczeństwa, a nauczycielom za ogromny trud, jaki włożyli, aby ten dzień był niezwykle uroczysty.


Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp. szt. Sławomir Tomaszewski


Fotorelacja z przebiegu inauguracjiPolub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze