Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

Dwunastu wspaniałych

18-03-2013, kategoria Aktualności - Porady

Dwunastu wspaniałych    Aż dwunastu laureatów miał wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny „Moja bezpieczna zabawa” zorganizowany w Miejskim Przedszkolu nr 3 w Sokołowie Podlaskim. Odbyło się już podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Prace dzieci zdobią teraz salę, w której znajduje się miasteczko ruchu drogowego.

    Celem konkursu było promowanie wśród dzieci bezpiecznych i ciekawych zabaw. Przedmiotem prac plastycznych były głównie wycieczki rowerowe, zabawy w przedszkolu czy na placu zabaw. W konkursie brało udział wiele dzieci. Jednak do finału zakwalifikowała się dwanaście najciekawszych prac. W gronie laureatów znalazły się dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych: Ola Stańska, Zuzia Bonifaciuk, Laura Jarmolińska, Julka Piwko, Oliwier Grabowski, Karolinka Rowicka, Ola Adamczuk, Zuzia Czarnocka, Magda Sadokierska, Gabrysia Celińska, Maja Pogorzelska, Maja Szymańska.

    Dzieci bardzo ciekawie przedstawiały w swoich pracach różne sytuacje, w których każde dziecko może się znaleźć. Ważne jednak było, że każda praca pokazywało dzieci podczas bezpiecznej zabawy.

    Podczas podsumowania dzieci uczestniczyły w specjalnym quizie. Rozwiązywały zagadki związane z bezpieczeństwem oraz uzupełniały układankę z numerami alarmowymi do służb ratunkowych. Następnie dzieci, przez zabawę w miasteczku ruchu drogowego, wzięły udział w nauce bezpiecznego poruszania się po drodze.

    Na zakończenie laureaci otrzymali dyplomy, nagrody i słodkie upominki. Zwieńczeniem konkursu, było wspólne zdjęcie organizatorów i małych uczestników.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp. szt. Sławomir Tomaszewski


Fotorelacja z podsumowania Konkursu.
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze