Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD w Warszawie: „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie otwockim

26-02-2013, kategoria Aktualności - Porady

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego
w Warszawie „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie otwockim    20 lutego br., w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Karczewie, odbył się finał programu „Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie otwockim, którego nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci dojeżdżających do szkół na rowerach oraz poruszających się pieszo po drogach publicznych. Biorąc udział w programie dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego, bezpiecznych zachowań oraz udzielania pierwszej pomocy.


    W imprezie udział wzięło 180 uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-II gimnazjum, reprezentujących gminy i miasta: Celestynów, Józefów, Karczew, Kołbiel, Osieck, Otwock, Sobienie Jeziory, Wiązowna.

    W przygotowanie i organizację imprezy zaangażowało się wiele instytucji, w tym Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. Do zadań pracowników Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa należało przeprowadzenie głównej części konkursu, czyli sprawdzenie wiedzy i umiejętności startujących. Na początek uczniowie rozwiązywali testy składające się z 15 pytań dotyczących zasad i przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz pierwszej pomocy. Po sprawdzeniu testów, wyłoniono po 20 osób z każdej kategorii, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania zawarte w sprawdzianie. Osoby te zostały zakwalifikowane do drugiej części zmagań, czyli jazdy po rowerowym torze przeszkód. Zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami pokonując przeszkody w postaci: slalomu, żmijki, pochylni, tarki, korytarza z desek i rynny. Po rozegraniu obu konkurencji komisja sędziowska podliczyła wyniki. W oczekiwaniu na wyłonienie zwycięzców uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą bezpieczeństwu, przygotowaną przez Policję oraz w praktyce zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy po okiem strażaków z PSP w Otwocku.

    Na zakończenie Anna Ochalska, kierownik Biura Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, przedstawiła wyniki oraz podziękowała zebranym za udział w imprezie. Nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie wręczyli przedstawiciele lokalnych władz, WORD-u i instytucji zaangażowanych w przygotowanie imprezy.

    Za zajęcie I miejsc w poszczególnych kategoriach zawodnicy otrzymali wysokiej klasy rowery MTB, za zajęcie II miejsc cyfrowe aparaty fotograficzne, a za III odtwarzacze MP-4. Ponadto każdy uczestnik został wyposażony w zestaw BRD składający się elementów i gadżetów odblaskowych poprawiający widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Zwycięzcy w kategorii dziewczęta - szkoły podstawowe
   I m. - Magdalena Żebrowska - Celestynów
   II m. - Barbara Krajewska - Józefów
   III m. - Magdalena szuba - Otwock

Zwycięzcy w kategorii chłopcy - szkoły podstawowe
   I m. – Patryk Rzepecki - Otwock
   II m. – Kacper Hada - Celestynów
   III m. – Artur Bogucki - Celestynów


Zwycięzcy w kategorii dziewczęta - gimnazja
   I m. – Natalia Witan - Wiązowna
   II m. – Aleksandra Szeląg - Celestynów
   III m. – Karolina Markowska - Osieck

Zwycięzcy w kategorii chłopcy - gimnazja
   I m. – Marcin Grzegrzółka - Osieck
   II m. – Piotr Sędek - Wiązowna
   III m. – Jakub Szostak – Kołbiel


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze