Doświadczenia - Portal Edukacyjny - Wychowanie Komunikacyjne
Nauczyciele » Aktualności
Powiększ tekst:
Powiększ tekstPomniejsz tekst

WORD Warszawa: Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych

11-02-2013, kategoria Aktualności - Porady

WORD Warszawa: Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.    Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie od lat realizuje szereg działań o charakterze profilaktycznym skierowanych do dzieci i młodzieży, których nadrzędnym celem jest poprawa ich bezpieczeństwa na drogach. Nasze działania przynoszą pożądane efekty, co możemy zaobserwować analizując statystyki wypadków z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Na ich podstawie z satysfakcją stwierdzamy, że poziom bezpieczeństwa z roku na rok podnosi się, dzięki czemu zmniejsza się liczba rannych i zabitych.
    Mamy nadzieję, że również nasze kolejne starania przyczynią się do dalszej poprawy sytuacji.

    Mamy przyjemność zaprosić uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez nasz ośrodek. Konkurs organizowany jest na terenie Warszawy i ościennych powiatów.

    Praca polega na napisaniu bajki – opowiadania, historyjki obrazkowej w formie ilustrowanej kilkustronicowej książeczki dotyczących bezpieczeństwa drogowego. Dzieci samodzielnie opracowują tekst i wykonują obrazki. Treść bajki może nawiązywać do doświadczeń dziecka lub być wymyślona i kończyć się happy-endem lub morałem. Bohaterowie i postacie mogą być wymyślone, fikcyjne. Tytuł książeczki również wymyślony samodzielnie. Format pracy A5 lub mniejszy.    Licząc na zaangażowanie i pomoc szkół podstawowych w przeprowadzeniu konkursu, z własnej strony obiecujemy ufundowanie atrakcyjnych nagród dla laureatów, jak również dla placówki, z której nadejdzie największa liczba prac.


Informacje praktyczne:

Prace należy przesyłać pocztą w terminie do 31 maja 2013 r. na adres:


Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
ul. Odlewnicza 8, 03-231 Warszawa
(z dopiskiem „Konkurs plastyczny”)W przypadku pytań prosimy o kontakt - tel: 22 597 67 41
Polub Nas na Facebook-u :-)Dodaj komentarz
Kod weryfikujcy
Przepisz kod z obrazka:
Twoje imię(*):
Komentarz(*):
 


Wasze komentarze